Smog jest wyjątkowo szkodliwy dla włosów. Jak chronić je przed toksynami? Skuteczne sposoby
Smog: włosy są szczególnie narażone na niekorzystne działanie toksyn, zanieczyszczeń i spowitego mgłą powietrza. Jesienią i zimą, kiedy sezon grzewczy trwa w najlepsze, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dbałość o stan i kondycję naszych kosmyków. Jak chronić włosy przed toksynami? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby.
Zadbane, piękne i zdrowe włosy są marzeniem większości kobiet. W sezonie jesienno- zimowym ochrona przed szkodliwymi toksynami powinna stanowić postawę naszej pielęgnacji. Najważniejsze jest, by poznać potrzeby naszych pasm i dołożyć wszelkich starań, by sprostać im w jak największym stopniu. Z pomocą przyjdą specjalistyczne kosmetyki, zapewniające maksymalną ochronę.
Smog: włosy są szczególnie narażone
Nie jest tajemnicą, że nasz kraj znajduje się w czołówce państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Ludzie w maskach antysmogowych stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności.
Jakie szkodliwe substancje znajdziemy w smogu? Chodzi oczywiście o pyły nisko cząsteczkowe, dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie, jak chociażby rtęć, ołów, chrom, mangan. Tak zanieczyszczone powietrze ma destrukcyjny wpływ na ogólny stan naszych włosów oraz skóry.
Anti-pollution: co to jest?
To nic innego jak ochrona skóry i włosów przed smogiem. Mieszanka metali ciężkich i pyłów zawieszonych, o której w ostatnim czasie słyszymy coraz więcej, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i działa toksycznie na ludzką skórę i włosy. Przypomnijmy, że smog nie oszczędza nikogo.
Naturalne olejki, szczególnie te bogate w witaminy A, C i E powinny stać się postawą pielęgnacji bez względu na płeć czy wiek . Dodajmy jeszcze, że osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich są najbardziej narażone na działanie szkodliwych substancji.
Jak smog wpływa na włosy? W tym przypadku wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Za sprawą smogu dochodzi do osłabienia osłonki włosa, całkowitego wyniszczenia wewnętrznych warstw, zwiększenia porowatości, a także nadmiernego przesuszenia i łamliwości.
Nie zapominajmy również o zmianach zachodzących w samej strukturze włosa, gdzie łojotok i stany zapalne to tylko nieliczne z pojawiających się problemów.
Jak działają kosmetyki anti-pollution?
Produkty takie posiadają wzmocnione działanie ochronne. Specjalistyczne substancje oraz składniki w nich zawarte skutecznie uniemożliwiają przenikanie do włosów szkodliwych czynników. Jakie są najważniejsze wskazania tej profilaktyki?
- ochrona skóry głowy,
- ochrona przed metalami ciężkimi,
- dotlenienie włosów,
- regeneracja i wzmocnienie,
- detoks i oczyszczenie skalpu,
Jakich substancji szukać w kosmetykach?
Podstawę pielęgnacji stanowić powinny naturalne olejki bogate w witaminy A, C i E. Zbawienny wpływ na kondycje włosów ma również ocet (np. z pestek malin lub winogron).
W walce ze smogiem bardzo skuteczna okazuje się łagodząca alantoina oraz niacynamid . Bajkalskie zioła i indyjskie roślin zapobiegają nadprodukcji wolnych rodników, spowodowanych obecnością metali ciężkich.
Zobacz zdjęcia:
Podstawą jest właściwa pielęgnacja.
Postaw na naturalną pielęgnację.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Tragedia Bożenki z „Sanatorium miłości”. Nie żyje najbliższa jej osoba
- Hanna Lis nie jest katoliczką. Na jaw wyszła prawda o jej wyznaniu, fani zdębieli
- 3 znaki zodiaku, które będą miały szczęście w 2021. Powinny już odliczać dni