Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Śmierć 30-letniej Izy. Treść kontrowersyjnej notatki trafiła do sieci
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 06.11.2021 15:04

Śmierć 30-letniej Izy. Treść kontrowersyjnej notatki trafiła do sieci

Śmierć 30-letniej Izy
Fot. kadr z programu „Uwaga” w telewizji TVN

Śmierć 30-letniej Izy od kilku dni jest najważniejszym tematem w polskich mediach. Polacy są poruszeni dramatem kobiety, która zmarła w 22 tygodniu ciąży w szpitalu w Pszczynie. Wiele osób uważa, że do koszmaru przyczynił się wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku. Właśnie do mediów wyciekła wstrząsająca notatka, którą według Onetu kierownictwo PiS rozesłało do członków partii rządzącej.

Na temat śmierci 30-letniej Izy politycy Prawa i Sprawiedliwości mają nabierać wody w usta i unikać poruszania go w przestrzeni publicznej. Jak ustaliły media, taki przekaz dnia zawiera notatka rozesłana do polityków partii. Poniżej ujawniamy jej treść.

Śmierć 30-letniej Izy. Wyciekła wstrząsająca notatka

– Nie znamy szczegółów śmierci 30-latki w szpitalu w Pszczynie. Najgorsze, co można dzisiaj zrobić, to próbować rozgrywać politycznie tę sytuację, oraz przechodzić do szybkich decyzji i wniosków. Ta sprawa powinna zostać zbadana dogłębnie przez kompetentne instytucje – taką treść ma mieć instrukcja, którą otrzymali członkowi PiS. Jej treść miał ujawnić informator Onetu.

W sprawie śmierci 30-letniej Izy nie zamierzają jednak milczeć najważniejsi politycy opozycji w tym Donald Tusk oraz wielu polskich celebrytów. W związku z tym dzisiaj na terenie całego kraju mają odbyć się protesty pod hasłem „Ani jednej więcej. Marsz dla Izy”.

Największy protest w kraju ma zacząć się dzisiaj o 15:30. Uczestnicy, w tym wiele znanych osobistości mają zebrać się pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, a następnie przejść pod budynek Ministerstwa Zdrowia.

Polacy są wstrząśnięci tym, że partia władzy unika poruszania w debacie publicznej tematu, którym żyją wszyscy obywatele. W mediach społecznościowych wszelkie informacje na temat koszmarnej śmierci Izy w Pszczynie komentowane są podobnie. Internauci wyrażają głębokie współczucie i składają kondolencje rodzinie zmarłej kobiety.

Po materiale programu „Uwaga” na antenie telewizji TVN ujawnione zostały porażające wiadomości, jakie Iza miała przed śmiercią wysyłać do matki. Wynika z nich, że lekarze czekali, aż obumrze płód. Kobieta obawiała się, że przez to wszystko wda się sepsa. Niestety prawdopodobnie miała rację, a teraz cała Polska płacze nad jej grobem.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces