Dwie kobiety wzięły legalny ślub w Warszawie. Wykorzystały lukę w polskim prawie
Ślub jednopłciowy w Polsce? Okazuje się, że jest to możliwe. Kobiety w sprytny sposób obeszły prawo i od dzisiaj są już szczęśliwymi żonami. Całkowicie legalnie. Kasia i Sonia opowiedziały swoją historię.
Na prywatnej, cywilnej uroczystości ślubnej powiedziały sobie sakramentalne tak . Para lesbijek wykorzystała lukę prawną na swoją korzyść i dzięki temu kobiety mogą cieszyć się teraz statusem małżeństwa . Jak do tego doszło?
Kasia i Sonia wzięły ślub cywilny
Kasia i Sonia poznały się na uniwersytecie. Sonia kilka lat temu została poddana zabiegowi korekty płci i zgodnie z decyzją sądu jest kobietą. Jednak w dalszym ciągu posiada jeszcze swoje dawne, męskie dokumenty i wiele instytucji w kraju wciąż postrzega ją jako mężczyznę.
Para lesbijek postanowiła skorzystać na tym prawnym zamieszaniu i adekwatnie do urzędowej interpretacji płci Soni, zdecydowały się na ślub cywilny. Oficjalna ceremonia odbyła się 29 lutego 2020 o godzinie 12:00, jednak o godzinie 23:00 wszyscy zostali zaproszeni na wesele , które odbędzie się w warszawskim lokalu Cafe Kulturalna. Wydarzenie można wesprzeć tutaj .
– Relacje międzyludzkie to nie jest sprawa dla urzędników, jeżeli coś się w nich zmienia, to nie za sprawą urzędniczych rytuałów – wyznała Kasia w rozmowie z noizz.pl
- Znaki zodiaku, które nie mają szans na szczęśliwy związek. 3 najgorzej dobrane pary
- Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
- Nie żyje kobieta, którą nazywano ludzkim komputerem. Miała 101 lat
Sytuacja osób LGBT w Polsce
Niestety polskie prawo nadal definiuję instytucję małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny. Jeżeli kochająca się para jednopłciowa pragnie sformalizować swój związek, jest zmuszona wyjechać za granicę, albo zadowolić się symboliczną ceremonią, która nie ma mocy prawnej.
Najlepiej sytuacja środowiska LGBT przedstawia się w Ameryce Północnej, Skandynawii, Zachodniej Europie i Australii. Tam pary homoseksualne mogą czuć się bardziej bezpieczne, a nawet legalnie zawierać małżeństwa i otrzymywać własne prawa, co znacznie ułatwia zakochanym codzienne życie. Na arenie międzynarodowej cały czas prężnie działają organizacje broniące i promujące prawa mniejszości homoseksualnych, a Unia Europejska stanowczo potępia homofobię.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Ślub pary jednopłciowej odbył się dziś w Warszawie.
Dwie kobiety wykorzystały lukę prawną i cieszą się statusem małżeństwa.
Oficjalnie śluby par homoseksualnych wciąż nie są legalne w Warszawie.
ZOBACZ TEŻ:
- Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
- Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie
- Na problemy ze skórą i włosami pomoże jeden domowy produkt. Większość Polaków ma go w swojej kuchni
- Gratka dla fanek – Michał Szpak zaprasza na randkę. Nie wypada odmówić, cel jest naprawdę szczytny
- Młoda para wprowadziła się do pięknego domu. Nie mogli się spodziewać, co zastaną w środku
- Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają
źródło: noizz.pl