Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Monnari wycofuje się z galerii handlowych
Marta Kulik
Marta Kulik 30.01.2021 09:07

Monnari wycofuje się z galerii handlowych

fot. pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Niestety, decyzja dotycząca butików z modą dla kobiet już zapadła i jest nieodwołalna. Punkty, w których wiele z nas dotychczas robiło zakupy, zostaną zamknięte. Marka Monnari poinformowała o rezygnacji z 24 sklepów w galeriach handlowych.

Grupa Monnari zdecydowała o odstąpieniu od 24 umów najmu powierzchni sklepowych w centrach handlowych. Galerie straciły na swojej atrakcyjności – stwierdzono w komunikacie.

Sklep znika z galerii

Spółka Monnari przekazała, że powodem zamknięcia 24 sklepów jest pandemia koronawirusa i spadek odwiedzin Polek i Polaków w galeriach handlowych na rzecz zakupów w sieci.

Trzy lockdowny, drastyczny spadek odwiedzin centrów handlowych w okresach otwarcia, coraz większy udział sprzedaży odzieży i obuwia on-line, atmosfera stałego zagrożenia zdrowia wynikająca z wprowadzania administracyjnych nakazów i zakazów, powodują, że galerie straciły na swojej atrakcyjności – portal bankier.pl cytuje grupę Monnari.

To z pewnością smutna wiadomość dla wielu klientek, które dokonywały zakupów właśnie w galeriach handlowych.

– Potwierdza to trwały trend spadku odwiedzin, odnotowany w 2020 r. w salonach grupy kapitałowej zlokalizowanych w centrach handlowych – czytamy dalej.

Problematyczne okazały się także umowy z właścicielami galerii handlowych. Grupa Monnari chciałaby powiązania opłat za najem z obrotami.

Sklepy ze spadkami sprzedaży

Dwa tygodnie temu portal money.pl informował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów Monnari Trade w 2020 r. były niższe o 26,3% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Poziom przychodów za poszczególne okresy 2020 r. jest obciążony skutkami panującego stanu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju oraz wprowadzonymi wielotygodniowymi zakazami w odniesieniu do handlu w centrach handlowych powyżej 2000 m2 – informowała grupa.

Niestety, z podobnymi problemami zmaga się wielu właścicieli sklepów. Na początku grudnia informowaliśmy, że popularna marka z obuwiem zupełnie wycofuje się naszego kraju. Więcej na ten temat dowiesz się >tutaj<.

To jednak nie koniec. Kilka dni temu Polskę obiegła wiadomość dotycząca perfumerii Douglas. Może zniknąć aż 500 drogerii w całej Europie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: bankier.pl, money.pl

Tagi: monnari sklep
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny