Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Uwielbiany sklep znika z Polski. Klamka zapadła, wycofują się z polskiego rynku
Karol Osiński
Karol Osiński 02.12.2020 22:38

Uwielbiany sklep znika z Polski. Klamka zapadła, wycofują się z polskiego rynku

sklep
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Sklep obuwniczy, który przez lata był jednym z najbardziej uwielbianych na polskim rynku znika z naszego kraju. Mowa tu o niemieckiej sieci sklepów obuwniczych Salamander, która weszła do Polski w 2003 roku. Informację o wycofaniu się spółki z nadwiślańskiego kraju podał portal dlahandlu.pl. To już nie pierwszy sklep, który w ostatnich latach wycofuje się z działalności między naszymi granicami.

Z tego materiału dowiesz się:

  • Jaki sklep wycofał się z Polski
  • Ile sklepów firmy wycofującej się znajdowało się w Polsce
  • Jakie inne sklepy wycofały się w tym roku z Polski

Ta informacja zapewne nie ucieszy wielbicieli tamtejszej marki. Sieć sklepów obuwniczych Salamander już wkrótce opuści granice naszego kraju. Jednak jeszcze przez jakiś czas będziemy mogli wybrać się na zakupy do tamtejszej sieciówki.

Sieć sklepów obuwniczych Salamander wycofuje się z Polski

Pandemia koronawirusa przysparza coraz więcej problemów. Z uwagi na coraz większe ograniczenia w handlu i spadek sprzedaży produktów wiele znanych sklepów zdecydowało się na wycofanie swoich działalności z Polski. Teraz do tego grona dołączyła sieć sklepów obuwniczych Salamander. Warto jednak zaznaczyć, że przed pandemią również wiele znanych marek zamknęło działalność w kraju nad Wisłą.

Sieć sklepów obuwniczych Salamander zamyka wszystkie sklepy w Polsce i opuszcza nasz rynek – poinformował portal dlahandlu.pl.

Jednak nie oznacza to końca handlu sieciówki w Polsce. Ten moment nastąpi dopiero 1 stycznia 2021 roku. Obecnie w sklepach trwają wyprzedaże, a to oznacza, że można zakupić bardzo dobre obuwie za rozsądną cenę.

Sieć sklepów Salamander weszła na Polski rynek w 2003 roku, otwierając siedem sklepów sprzedażowych. Portal dlahandlu.pl informuje, że karty klienta oraz dotychczas niewykorzystane Shopping Card będą realizowane maksymalnie do 1 marca 2021 roku w dowolnym działającym oddziale sklepów Salamander w Polsce. Po tym czasie stracą ważność.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Lista sklepów, które wycofały się z działalności w Polsce

W przeciągu ostatnich kilku lat wiele znanych zagranicznych marek postanowiło wycofać się z działalności w Polsce. Sklep obuwniczy Salamander uzupełnia grono powszechnie lubianych w naszym kraju firm, które oferowały doskonałej jakości produkty.

W tym roku podobną decyzję podjęła także francuska firma Camaieu, która oferuje ubrania i akcesoria dla kobiet. Marka posiadała w Polsce 25 sklepów stacjonarnych, a także działała online.

Grono sklepów odzieżowych i obuwniczych, które zniknęły z Polskiego rynku uzupełniają takie firmy jak GAP, Marks&Spencer, Aldo, Celio czy Cubus. Każda wymieniona marka posiadała wielu klientów, którzy do dziś sprowadzają produkty firm zza granicy.

Będąc przy temacie sklepów warto przypomnieć o ofertach świątecznych, jakie przygotowały dla nas znane polskie sieci supermarketów. Jedną z nich jest Biedronka, która serwuje swoim klientom absolutne hity z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne szaleństwo trwa także w sklepach Pepco, gdzie od jakiegoś czasu klienci mają okazję dostać prawdziwie doskonałe produkty, które świetnie sprawdzą się w postaci prezentów świątecznych.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"