Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Skandaliczne zachowanie księdza podczas finału WOŚP. Zdjęcie krąży w sieci
Michał Fitz
Michał Fitz 30.01.2023 16:59

Skandaliczne zachowanie księdza podczas finału WOŚP. Zdjęcie krąży w sieci

wośp
fot. KAPiF youtube.com/TubaCordis

Wczoraj odbył się finał 31. edycji WOŚP, w ramach którego zbierano na sprzęt, który ma wspomóc służbę zdrowia w walce z sepsą. Choć cel jest szczytny, nie każdy okazał się zwolennikiem tej akcji. Ksiądz Kneblewski aż zbyt dobitnie o tym poinformował.

Duchowny jest znany ze swojej aktywności w sieci, w ramach której nie boi się dzielić nawet mocno kontrowersyjnymi opiniami. Robi to zarówno na Twitterze, jak i za pośrednictwem kanału w serwisie YouTube o nazwie „Tuba Cordis”.

Jak ksiądz podsumował WOŚP?

Wielu rzymskokatolickich duchownych jest przeciwnych akcji Jurka Owsiaka, ale nie wszyscy ją atakują. Ksiądz Kneblewski nie wahał się jednak z wyrażaniem naprawdę oburzających twierdzeń na temat WOŚP oraz jego zwolenników. Dał upust swojej niechęci w ramach wczorajszej aktywności na Twitterze.

Najpierw opublikował fotografię przedstawiającą dzieci z III Rzeszy, które ze swastykami na ramieniu również zbierały datki do puszki. Oczywiście ksiądz wprost nie napisał, do czego nawiązuje, ale data opublikowania tego wpisu nie była przypadkowa, więc łatwo było się domyślić, o co mu chodzi.

Internauci sprytnie odpowiadali mu, publikując podobne fotografie przedstawiające inne dzieci, ale zbierające na Caritas. Inni zauważali, że zbieranie na tacę niewiele się od tego różni. Niewykluczone, że taki odzew nieco duchownego poirytował, bo ten później wrzucił jeszcze jeden, oburzający post.

Stwierdził w nim, że osoby, które teraz wspierają WOŚP, to te same, które wcześniej opowiadały się za postulatami Marszu Kobiet. W tym akurat pewnie jest sporo prawdy, ale Kneblewski wyciągnął z tego zdecydowanie zbyt daleko idące wnioski. Puentą posta jest bowiem zdanie:

– To w końcu chore dzieci trzeba ratować, czy zabijać?

Również i ten wpis spotkał się z bardzo stanowczym odzewem internautów. Nawet wierzący pisali księdzu, że przez takich jak on od Kościoła odwraca się coraz więcej osób. Inni zauważali, że przecież Chrystus nigdzie nie nauczał o szerzeniu nienawiści.

– Ty nie powinieneś być księdzem. Zrób sobie rachunek sumienia — pisze stanowczo jeden z użytkowników.

Zobacz post:

Lewacka logika i konsekwencja: pic.twitter.com/Wrt48hiDdj

— Ks Roman Kneblewski (@KsKneblewski) January 29, 2023

Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi. pic.twitter.com/R7Yt84rABC

— Ks Roman Kneblewski (@KsKneblewski) January 29, 2023

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
Źródło: o2
Tagi: wośp