Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kultowy serial „Siedem życzeń”. Kto pamięta przygody kota Rademenesa?
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 07.12.2020 21:45

Kultowy serial „Siedem życzeń”. Kto pamięta przygody kota Rademenesa?

siedem życzeń
Fot. screen Youtube.com

Siedem życzeń to kultowy serial młodzieżowy, emitowany w latach 80′ ubiegłego stulecia. Pewnie wielu z was pamięta kota Rademenesa, jednego z bohaterów znanej produkcji. Niezwykły futrzak wciąż wpadał w tarapaty, jednak za ocalenie swojego życia oferował tytułowe siedem życzeń. Pamiętacie ten serial?

Seriale transmitowane kilka dekad wstecz, zdecydowanie różnią się od tych współczesnych. Siedem życzeń to jedna z kultowych produkcji, na której punkcie oszalały tysiące nastolatków. Serial opowiada o losach kota Rademenesa i Darka.

Kim jest Darek, bohater serialu Siedem życzeń?

Darek to 13-letni chłopiec, który ocalił życie wspomnianego kota, kiedy ten znalazł się w opałach. W ramach wdzięczności za ten niezwykły gest kot obiecał chłopcu, że spełni jego siedem życzeń.

Każde z nich miało być realizowane w środę — dzień kiedy Darek uratował Rademenesa. Serial opowiada o przyjaźni, jaka zrodziła się między 13-latkiem a pechowym kotem. Razem stanowili świetny duet, który był chętnie oglądany przez młodzież w tamtym czasie.

O czym jest serial Siedem życzeń?

Siedem życzeń, to piękna opowieść o przyjaźni i poświęceniu, przedstawiona w zaledwie 7 odcinkach (tyle, ile wynosi liczba życzeń). Nie sposób porównać tej unikatowej produkcji, do żadnej innej. Była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Współcześnie nie jest łatwo o tego typu seriale. Tematyka tych najnowszych znacznie różni się od treści, którym poświęcano uwagę dawniej.

Ten polski serial telewizyjny dla młodzieży miał swoją premierę w 1986 roku. Unikatowość produkcji sprawiła, że ta szybko zyskała rozgłos i popularność. Stała się jednym z najsłynniejszych seriali dla młodzieży w latach 80. ubiegłego wieku.

Na jego potrzeby rockowy zespół Wanda i Banda nagrał dziewięć piosenek, w tym tytułową. Utwór stał się największym hitem grupy. W 2008 roku piosenki zostały wydane na płytach DVD.

Pamiętacie ten kultowy już dzisiaj serial? Lubiliście śledzić przygody kota Rademenesa i 13-letniego chłopca Darka? Który epizod najbardziej zapadł wam w pamięć? Koniecznie dajcie znać w komentarzach na Facebooku!

Źródło: wikipedia.org

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem