Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Serce Idy Nowakowskiej pękło. Pożegnała zaledwie rocznego Oliwierka. „Spoczywaj w pokoju Aniołku”
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 29.07.2022 13:42

Serce Idy Nowakowskiej pękło. Pożegnała zaledwie rocznego Oliwierka. „Spoczywaj w pokoju Aniołku”

Ida Nowakowska
Fot. instagram.com/idavictoria

Na dniach do mediów dotarła druzgocąca informacja. Roczny Oliwier Rzeźniczak przegrał nierówną walkę z nowotworem wątroby. Pełna emocji Ida Nowakowska pożegnała chłopca wzruszającymi słowami. 

28 lipca 2022 roku Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak przekazali, że ich syn Oliwier nie żyje. Informacja poruszyła również znane gwiazdy, zaangażowane w sprawę chorego chłopca. Ida Nowakowska nie kryje swojego smutku.

Ida Nowakowska pożegnała zmarłego Oliwierka

W ostatnich miesiącach media huczały o zbiórce pieniędzy, którą założyła Magdalena Stępień. Modelka poinformowała wówczas o chorobie nowotworowej swojego syna. Potrzebowała ogromnej sumy pieniędzy, by móc opłacić leczenie Oliwiera.

Sprawa odbiła się szerokim echem. W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób. Informacja o odejściu chłopca wywołała skrajne emocje.

Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376 — poinformowali rodzice chłopca, Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak.

Ida Nowakowska również postanowiła pożegnać zmarłego Oliwiera. Poruszona sprawą prezenterka zamieściła w sieci post Magdaleny i Jakuba, dodając do niego wymowne słowa.

Serce pęka… Spoczywaj w pokoju Aniołku — czytamy.

Oliwier Rzeźniczak zmagał się z poważną chorobą

Oliwier Rzeźniczak przyszedł na świat w lipcu 2021 roku. W styczniu 2022 roku wyszło na jaw, że chłopiec cierpi na nowotwór wątroby. Mama chłopca zorganizowała wówczas zbiórkę pieniędzy na leczenie Oliwiera. Udało się zebrać ponad 400 tys. złotych. Leczenie odbywało się w Izraelu. Na dniach Jakub Rzeźniczak wyznał, że stan zdrowia jego syna uległ pogorszeniu.

Wyniki niestety nie wyglądają dobrze. Kontaktowałem się z najlepszą kliniką na świecie St. Jude zajmującą się guzami wątroby u dzieci. Zobaczyli wyniki Oliwiera, po czym powiedzieli, że nie podejmą się leczenia, gdyż mogą zaproponować to samo leczenie co w Europie — powiedział Rzeźniczak w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Niedługo później chłopiec zmarł. Sieć zalały poruszające posty pożegnalne. Głos zabrało liczne grono gwiazd, m.in. Ida Nowakowska, Joanna Krupa czy koledzy Rzeźniczaka z Wisły Płock.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59 A w Oleśnicy, 1 sierpnia o godzinie 14:00.

Ida Nowakowska żegna Oliwiera

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje syn Jakuba Rzeźniczaka. Wraz z Magdaleną Stępień od kilku miesięcy walczyli o jego życie
  2. Śniadanie w ogrodzie, wspólna kawa. Katarzyna Dowbor spędziła poranek z wyjątkową osobą, zdjęcie mówi wszystko
  3. You Can Dance. Między Katarzyną Cichopek a Idą Nowakowską zrobiło się gorąco. Żadna nie chce odpuścić

Źródło: Przegląd Sportowy