Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Seksowny Tom Hiddleston nie potrzebuje tłumaczenia – gwiazda „Thora” i „Avengers” mówi w 10 językach!
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 15.02.2020 19:22

Seksowny Tom Hiddleston nie potrzebuje tłumaczenia – gwiazda „Thora” i „Avengers” mówi w 10 językach!

Kim Kardashian czy Paris Hilton bardziej są znane z posługiwania się językiem ciała niż językami obcymi, choć ta druga kiedyś została przyłapana przez paparazzi na tym, że wychodząc na spacer założyła sweter z nadrukiem przywitania „cześć” w pięciu językach. „Hello, Hola, Bonjour, Namaste, Ciao”, co oczywiście doczekało się wielu komentarzy, a nawet artykułów na ten temat. Z kolei ta pierwsza w trakcie odwiedzin Armenii, z której pochodzą jej przodkowie ze strony ojca, podjęła próbę przywitania się po armeńsku. A czy inni sławni, piękni i bogaci ludzie z pierwszych stron gazet oprócz talentu aktorskiego, muzycznego czy biznesowego, znają języki obce? Sprawdźmy!

Sławni, piękni i bogaci z pierwszych stron gazet a ich znajomość języków obcych

 • Audrey Hepburn – piękność, która znała 6 języków!

Brytyjska aktorka filmowa i teatralna, a tak naprawdę ikona kina kochana przez miliony ludzi na całym świecie była dwujęzyczna – naturalnymi językami były dla niej angielski i holenderski. Dodajmy, że jej rodzice należeli do arystokracji!

Mało tego. Ta zdolna i piękna aktorka posługiwała się także francuskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim.

 • Natalie Portman zna 6 języków

Ta pełna uroku aktorka, która sławę zawdzięcza rolom w takich produkcjach jak „Leon Zawodowiec”, „Gwiezdne wojny” czy „Czarny Łabędź” zna aż 6 języków!

Oprócz angielskiego płynnie posługuje się hebrajskim, niemieckim, japońskim i hiszpańskim. Zna także francuski.

W innych językach potrzebuje już profesjonalnego tłumaczenia tekstu, kontraktu gwiazdorskiego czy wszelkich innych dokumentów. Co nie zmienia faktu, że 6 języków daje naprawdę dużą samodzielność!

 • Penélope Cruz włada 4 językami

Hiszpańska aktorka, w Polsce i na całym świecie sławna za sprawą ról w filmach „Volver”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Wszyscy widzą”.

Posługuje się biegle hiszpańskim, francuskim, włoskim i angielskim.

 • Shakira mówi biegle w 4 językach

Charakterystyczny głos i taniec brzucha to nie jedyne atuty kolumbijskiej piosenkarki.

Okazuje się, że gwiazda, która w tym roku razem z Jennifer Lopez stworzyła niesamowite show w finale Super Bowl, oprócz ojczystego hiszpańskiego płynnie mówi także w języku angielskim, portugalskim i włoskim.

 • Diane Kruger płynnie mówi w 3 językach

Fani produkcji filmowych z Diane Kruger („Skarb narodów”, „Troja” czy „Wyszłam za mąż zaraz wracam”) na pewno mają świadomość, że niemiecka aktorka oprócz płynnej znajomości niemieckiego posługuje się także angielskim i francuskim.

Znajomość trzech języków to dużo, bo Ty znajdując się w różnych prywatnych i zawodowych sytuacjach związanych z angielskim, niemieckim czy francuskim być może będziesz musiał wesprzeć się zawodowcem, który profesjonalnie wykona Ci tłumaczenia.

A co z panami? Tutaj mamy dla Was kilka naprawdę gorących nazwisk!

 • Leonardo DiCaprio zna niemiecki

Oprócz angielskiego naczelny kawaler Hollywood i jeden z najzdolniejszych współczesnych aktorów („Titanic”, „Zjawa”, „Incepcja”, „Gangi Nowego Jorku”, „Człowiek w żelaznej masce”, „Co gryzie Gilberta Grape’a”) posługuje się także biegle niemieckim.

 • Bradley Cooper mówi po francusku

Jedno z najgorętszych nazwisk za Oceanem i na całym świecie. Aktor znany z takich filmów jak „Narodziny gwiazdy”, „Joy”, „Kac Vegas” czy „Nocny pociąg z mięsem” oprócz angielskiego zna także język francuski.

 • Johnny Deep posługuje się francuskim

Wiele kobiet nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach z zazdrością patrzyło najpierw na Vanessę Paradis, a później na Amber Heard… Co by tu nie napisać, Johnny od zawsze miał w sobie ten czar i urok, który przyciągał płeć piękną.

A jak wygląda jego znajomość języków obcych? Okazuje się, że Deep oprócz angielskiego biegle posługuje się także francuskim.

 • Tom Hiddleston zna 10 języków!!!

Angielski aktor oprócz romansu z Tylor Swift zasłynął przede wszystkim swoimi kreacjami filmowymi. Zagrał w takich produkcjach jak np. „Thor”, „Avengers”, „Crimson Peak. Wzgórze krwi” czy „Kong: Wyspa Czaszki”.

Jest nie tylko świetnym aktorem, ale i dobrze radzi sobie z językami obcymi. Zna francuski, hiszpański i grecki. Mało tego! Podobno lubi czytać autorów starożytnych w oryginale (czyta po łacinie i grecku)!

Posługuje się także włoskim, niemieckim, rosyjskim, koreańskim, chińskim (mandaryński). Wszystko to zasługa wieloletniej edukacji w prywatnej szkole.

Znajomość 10 języków sprawia, że Hiddleston raczej nie należy do tych, którzy zbyt często potrzebują usługi tłumaczenia. Inni – czyli spory procent z nas – musi polegać na zawodowych tłumaczach.

Znane Polki i znani Polacy – jakimi językami mówią nasi sławni rodacy?

 • Robert Lewandowski zna biegle 2 języki obce

Wychodzi na to, że Robert Lewandowski napawa nas dumą nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia sportowe, ale i znajomość języków obcych.

Okazuje się, że oprócz świetnej gry w Bayern Monachium może pochwalić się tym, że zna angielski i niemiecki.

 • Tadeusz Chudecki zna 6 języków obcych

Aktor ma podwójne obywatelstwo (polskie i włoskie). Większości z nas znany jest głównie z serialu „M jak miłość”.

Choć podobno deklaruje znajomość 8 języków obcych, my wiemy, że oprócz polskiego zna 6: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Jakby nie patrzeć, jest czego zazdrościć!

 • Conrado Moreno włada 5 językami

Popularność zawdzięcza programowi „Europa da się lubić”. Mogliśmy podziwiać go także w „Tańcu z gwiazdami” i „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jego matką jest Polka, a ojcem Hiszpan stąd już na starcie był osobą dwujęzyczną.

Łącznie włada aż 5 językami – polskim, hiszpańskim, angielskim, hebrajskim i niemieckim.

Jeśli nie znasz hiszpańskiego jak Conrado Moreno, to w potrzebie musisz wspierać się tłumaczeniami wykonywanymi przez profesjonalnego tłumacza.

 • Wojciech Cejrowski zna 4 języki obce

A teraz jedna z najbardziej rozpoznawanych twarzy w Polsce, Wojciech Cejrowski. Można wręcz śmiało pokusić się o stwierdzenie, że to także jeden z najbardziej znanych i popularnych polskich podróżników. Autor wielu książek, np. „Podróżnik WC”, „Gringo wśród dzikich plemion” czy „Rio Anaconda”.

Biegle posługuje się angielskim (odmiana amerykańska) i hiszpańskim. Porozumiewa się także w języku rosyjskim i portugalskim (odmiana brazylijska).

Przyszła pora na panie. Ile języków, i jakie z nich, znają znane Polki? Przekonajmy się!

 • Grażyna Torbicka zna 3 języki obce

Od lat uchodzi za symbol klasy, elegancji i dobrego wychowania. Przez lata związana z Telewizją Polską, gdzie od 1994 do 2016 prowadziła znany program kulturalny TVP2 „Kocham Kino”.

Może pochwalić się znajomością angielskiego, włoskiego i francuskiego. Oczywiście zazdrość w wielu osobach może wzbudzać także jej piękna polszczyzna.

 • Magda Gessler zna 5 języków

Najsławniejsza polska restauratorka, której rozpoznawalność i popularność przyniósł program „Kuchenne rewolucje” emitowany na TVN. Dzieciństwo spędziła w Sofii i na Kubie, mieszkała w Hawanie i Madrycie. Jej ojciec był korespondentem PAP natomiast matka miała korzenie rosyjskie i zajmowała się gastronomią. Na pewno ma to związek z tym, że biegle posługuje się hiszpańskim, niemieckim i włoskim, potrafi także mówić po angielsku i portugalsku.

Autorem artykułu jest redakcja biura tłumaczeń https://supertlumacz.pl/

Tagi:
Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces