Mogą zapukać i do twoich drzwi. Rząd ma prawo spytać o wszystko, lepiej się dobrze przygotować
Rząd sprawdzi miliony Polaków. Jak się okazuje, już niebawem urzędnicy mogą zapukać do twoich drzwi i zadać ci szereg pytań, od zarobków, przez wysokość emerytury i aż po posiadane nieruchomości. Mają prawo wiedzieć wszystko, więc lepiej dobrze się przygotować! Dla wielu z nas udział w spisie jest obowiązkowy.
Już niebawem rząd wyśle swoich urzędników, by zebrali najpotrzebniejsze dane o milionach Polaków. Kiedy i czy w ogóle mogą zapukać do naszych drzwi? Osoby prowadzące gospodarstwa indywidualne, spółdzielnie, spółki oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej muszą się przygotować.
Rząd sprawdzi miliony Polaków
Już niebawem ruszy trwający trzy miesiące powszechny spis rolny, w ramach którego urzędnicy z ramienia rządu sprawdzą wszystkie domostwa prowadzące działalność rolniczą.
Powszechny spis rolny jest obowiązkowy, a podczas kontroli urzędnicy zbiorą informacje na temat danych osobowych, udziału działalności rolniczej w dochodach gospodarstwa, działalności pozarolniczych, dochodów z rent, emerytur, a także innych świadczeń czy też dochodów z pracy najemnej i sprzedaży produktów rolnych. Kiedy możemy spodziewać się urzędnika i w jaki sposób zostanie przeprowadzony spis? Jak się okazuje, rząd chce poznać jeszcze więcej informacji.
- Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
- Przykre wieści dla milionów Polaków. Po kampanii nadchodzą wielkie zmiany
- PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekręt
Powszechny spis rolny 2020
Powszechny spis rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada, a rząd będzie zbierał dane rolników na 3 sposoby.
- Bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.
- Wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego.
- Samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.
Dodatkowo, jak przypomina portal Se.pl , jeżeli użytkujemy gospodarstwo rolne, będziemy musieli podać informacje dotyczące liczb maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Urzędnicy spiszą również połogowe zwierząt gospodarskich, informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchni, kubatury i pojemności budynków gospodarskich i osobach pracujących w gospodarstwie.
ZOBACZ TEŻ:
- Siostra Anastazja podała obłędny przepis na ogórki. Sekretem ich smaku jest pewna przyprawa
- Sprawdzili ceny tuż za polską granicą. Turyści mogą się nieźle zdziwić
- Zenek Martyniuk niczego się nie spodziewał. Wszystko pokazały kamery TVP
- Kotek był wstrząśnięty, kiedy zobaczył właścicielkę w wannie. Błyskawicznie ruszył na pomoc
- Handel w niedziele zostanie zniesiony? My już wiemy
- Media ujawniają. Wiadomo, co stało się w więzieniu z ojcem, który zabił małego Wiktorka
- Lokaty zamykane na potęgę. Wyparowało już 12,5 mld zł
- Rośnie liczba zakażeń w Europie. Powrót obostrzeń w niektórych krajach
-
Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat
Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!