Rozstanie z chłopakiem, jak sobie z nim poradzić?
Rozstanie z chłopakiem zazwyczaj nie należy do łatwych momentów w naszym życiu. Jak przetrwać trudne chwile i nie popaść w depresyjny nastrój? Niestety bez niego się nie obędzie. Musimy dać sobie prawo do łez, smutku i uczucia pustki. Po kilku tygodniach, miesiącach nasz nastrój powinien zacząć się stabilizować.
Psychologowie uważają, że przykre uczucia, jakie towarzyszą nam po rozstaniu z wieloletnim partnerem, są identyczne, jak te, które przeżywamy podczas rozwodu czy śmierci bliskiej osoby. Również czas żałoby jest identyczny. Ze stratą radzimy sobie w określonej kolejności. Najpierw towarzyszy nam złość, ból, który z czasem zamienia się w towarzyszącą nam pustkę. Dopiero później naprawdę jesteśmy w stanie zaakceptować bieg wydarzeń.
Jak poradzić sobie z rozstaniem?
Rodzina, przyjaciele i znajomi – ich obowiązkiem, mowa tu o tych pierwszych, jest wysłuchanie naszych żalów, nawet jakby miały trwać niemiłosiernie długo i niekomentowanie ich w pretensjonalny sposób Weź się w garść. Weźmiemy się przecież, po prostu jeszcze nie teraz. To właśnie najbliższi ludzie powinni mieć chusteczki higieniczne w jednej, a bilety do kina w drugiej ręce. Wspólne wieczory gier planszowych czy karcianych to również dobra propozycja dla tych, którzy nie chcą przeżywać bolesnego rozstania w samotności. Wypicie wina z przyjaciółką również pomoże, co nie jest chyba szczególnie odkrywcze.
Filmy i seriale – Sztuka zrywania, Anne Hall, 500 dni miłości, Kobiety pragną bardziej to tylko kilka tytułów filmów po które warto sięgnąć po rozstaniu z partnerem. Nie sposób nie zauważyć jednak, że propozycje te powiązane są z tematem relacji damsko-męskich. A może by tak całkowicie odciąć się od tych kwestii i zanurzyć w zupełnie inny świat? Idealne mogą okazać sią horrory. Sprawdzą się zarówno te kultowe np. Ring czy Obecność, ale także produkcje klasy B. Jeżeli bardzo się ich boicie, to dajcie sobie spokój, gdyż możecie jeszcze bardziej odczuć podczas ich seansu brak męskiego ramienia przy boku. Zawsze mamy opcję trzecią – dramaty prawnicze. Morderstwa i niewyjaśnione zaginięcia, a przede wszystkim procesy, które prowadzą do ich rozwikłania. Na ich tle rozstanie z chłopakiem – może wydać się czymś błahym.
Zmiana – czy to długości, czy koloru włosów, stylu życia, a nawet miejsca zamieszkania. Każda z nich sprawi, że bardziej skupiać się będziemy na tym, że otwieramy nowy rozdział w naszym życiu, a nie zamykamy – stary. Warto spróbować.
Jak poradzić sobie z rozstaniem? -cd
Praca i kreatywność – warto rzucić się w wir obowiązków zawodowych. Pracoholizm po rozpadzie związku jest jak najbardziej wskazany. Silne emocje, które towarzysza temu wydarzenia wzmagają również naszą twórczość. W końcu nie bez powodu mówi się o tym, że najlepsze utwory znanych muzyków pochodzą z czasów, gdy ci przeżywali bolesne rozstanie. Niech twój ból stanie się twoją siłą, a awans w pracy lub odkrycie w sobie nowej pasji jej dowodem. Daj sobie szansę.
Nieobwinianie siebie – nie jest dobrze, jeżeli jedyne myśli, jakie towarzyszą nam po rozstaniu to takie, w których się za nie obwiniamy. Niezależnie od tego, kto podjął taką decyzję, nie wzięła się ona z przysłowiowego sufitu. Nie wyszło wam, bo najwidoczniej mieliście inne życiowe priorytety lub jedno z was zawiodło oczekiwania drugiego. Nie da się zmienić charakteru drugiej osoby, a już na pewno nie w 100%. Powtarzanie sobie w myślach, że oddaliliście się od siebie, bo nie wystarczająco z siebie dawałaś lub nie potrafiłaś docenić, tego, co masz – nie ma sensu, może natomiast przysporzyć jeszcze większego bólu.
Jak przetrwać rozstanie z chłopakiem?
Jeżeli mimo podjęcie ww. czynności, nadal nie możemy sobie poradzić z utratą ukochanej osoby, warto zasięgnąć porady specjalisty. Umówmy się na wizytę z psychoterapeutą, który najlepiej oceni przyczyny naszego stanu, a także szczegółowo wyjaśni psychiczne mechanizmy, jakie w nas zachodzą. Osoby, które najgorzej znoszą rozstanie to z reguły jednostki niepewne siebie, z traumami z dzieciństwa lub poczuciem, że już nigdy nie znajdą nikogo na miejsce osoby, która odchodzi z ich życia. To one mają najczęściej tendencje do błagania partnera, aby ich nie opuszczał. Wolą to niż cierpienie, które towarzyszy im w samotności i kłębiące się w głowie myśli, dotyczące tego, jak bardzo są one beznadziejne i jak bardzo ich życie legło w gruzach.
Osobowość zależna dotyczy osób o dość ciekawej konstrukcji charakteru. Są one niesamodzilone i przesiąknięte lękiem o to, że nie poradzą sobie w życiu, uważają się za ludzi niekompetentnych, a każde wyzwanie ich przerasta. Są ugodowe i bardzo bojaźliwe, często rezygnują z podjęcia jakiejś pracy, ponieważ boją się o to, że zostaną w niej przysłowiowo zjedzone. Także osoby, dotknięte tą chorobą psychiczną, mają duże problemy z poradzeniem sobie z rozstaniem. Przyczyny osobowości zależnej to czynniki genetyczne i środowiskowe.
ZOBACZ ZDJĘCIE:
ZOBACZ TEŻ:
- Bill Cosby trafił do więzienia. Został skazany za molestowanie
- Olga Frycz URODZIŁA! „Cudowne maleństwo”
- Anna Mucha pokazała SYNKA! To prawdziwy łobuziak
źródła: poradnikzdrowie.pl, polki.pl