Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Roman Polański stracił dla niej głowę. Ona chciała przyjaźni
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 14.04.2024 12:13

Roman Polański stracił dla niej głowę. Ona chciała przyjaźni

Roman Polański
Fot. KAPIF

Była znaną, cenioną i lubianą aktorką, choć wolała raczej stać w cieniu i odgrywać drugoplanowe role. Była absolwentką Łódzkiej Szkoły Filmowej, gdzie trafiła za skromnym udziałem Romana Polańskiego. Co ciekawe, sam wielki reżyser podobno miał stracić dla niej głowę. Kim jest “Kiksa”, bo pod takim pseudonimem była znana wśród znajomych i jaka jest jej historia z Romanem Polańskim?

Roman Polański do niej wzdychał

Miała zaledwie 17 lat, kiedy postanowiła aplikować na studia w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jednej z najsłynniejszych szkół filmowych w Europie o międzynarodowej renomie. Podczas aplikacji na studia w tamtych czasach robiono tzw. “próby kamerowe”, a opiekunem podczas jednej z nich został właśnie Roman Polański,

To kim w końcu jest “Kiksa”? Nazywała się Krystyna Kołodziejczyk i niestety odeszła w 2021 roku.

KAPIF_oryginal_K872572F.jpg
Fot. KAPIF, Krystyna Kołodziejczyk
Historia Sharon Tate to nie wszystko. Roman Polański cudem uszedł z rąk seryjnego zabójcy Roman Polański był zafascynowany Izabelą Trojanowską? Piosenkarka opowiedziała o ich znajomości

Roman Polański pomógł Krystynie Kołodziejczyk w Łódzkiej Szkole Filmowej

To właśnie nie kto inny, a sam Roman Polański zorganizował Krystynie Kołodziejczyk próby kamerowe w ramach egzaminów wstępnych do Łódzkiej Szkoły Filmowej. Podobno wypadła w nich bardzo dobrze i to właśnie wtedy, późniejszy światowej sławy reżyser, zwrócił na nią szczególną uwagę. 

Z pewnością niezwykłe umiejętności reżyserskie Polańskiego pomogły Kołodziejczyk, ale należy pamiętać, że dostała się do Łódzkiej “Filmówki” dzięki ogromnym umiejętnościom, a przede wszystkim potencjale i talencie aktorskim.

KAPIF_oryginal_K864216F.jpg
Fot. KAPIF, Roman Polański

Roman Polański spotykał się z Krystyną Kołodziejczyk

Dwójka młodych ludzi, co prawda Roman Polański był starszy aż o sześć lat od młodej aktorki, zaczęła się spotykać. Mimo, że Krystyna Kołodziejczyk bardzo polubiła reżysera i niezwykle schlebiało jej jego zainteresowanie, konsekwentnie mówiła ‘nie’ związkowi i skupiała się na relacjach przyjacielskich.

Po latach okazało się, że zapewne była to dobra decyzja i dzięki temu ich znajomość trwała o wiele dłużej niż mogłoby to być w innym scenariuszu.

Roman Polański stanie przed sądem. Aktorka „chciała być jego kochanką”, a potem oskarżyła go o gwałt i zniesławienie
polanski
fot. Jonathan Rebboah via www.imago-images.de/Imago Stock and People/
Roman Polański nie może narzekać na brak wrażeń. Wskutek oskarżeń o charakterze seksualnym zmuszony był opuścić Stany Zjednoczone i powrócić do Europy. Nie wybrał jednak Polski, lecz swoją drugą ojczyznę. Urodzony we Francji reżyser osiadł w niej na stałe, jednak również tam czeka go teraz „przygoda” z wymiarem sprawiedliwości. Wszystko za sprawą brytyjskiej aktorki, która oskarżyła go o zniesławienie, a wcześniej o gwałt. Reżyser stanowczo zaprzecza, jednak sprawa trafi pod sąd.
Czytaj dalej
Roman Polański kończy 89 lat. Niewielu wie, jak brzmi jego prawdziwe nazwisko
Roman Polański EA
Roman Polański
Dziś swoje 89. urodziny obchodzi jeden z najwybitniejszych twórców kina – Roman Polański. To jeden z najbardziej zagadkowych i wywołujących skrajne reakcje ludzi show-biznesu. Na swoim koncie ma mnóstwo nagradzanych filmów, prestiżowych wyróżnień, ale też szokujących skandali i przestępstw, do których nigdy się nie przyznał. Mało kto wie jednak, jak naprawdę nazywa się reżyser.Roman Polański urodził się 18 sierpnia 1933 roku w Paryżu i jest jednym z najbardziej znanych reżyserów i scenarzystów. Dzieciństwo go nie oszczędzało, ponieważ lata młodości spędził wraz z najbliższymi w krakowskim getcie. Razem z rodziną przeżył trwającą podczas II wojny światowej zagładę Żydów i rozpoczął studia reżyserskie w Szkole Filmowej w Łodzi. To właśnie wtedy powstał jego pierwszy film krótkometrażowy "Dwaj ludzie z szafą" i debiut "Nóż w wodzie", za który otrzymał nominację do Oscara i przepustkę do wielkiej sławy.
Czytaj dalej