Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodzina Bogdańskich zaginęła bez śladu. To największa polska zagadka ostatnich 20 lat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.01.2023 00:13

Rodzina Bogdańskich zaginęła bez śladu. To największa polska zagadka ostatnich 20 lat

rodzina Bogdańskich
fot. Pexels/Markus Spiske

Pomimo tego, że sytuacja miała miejsce w 2003 roku, do dziś jest jedną z najbardziej tajemniczych spraw w Polsce. Rodzina Bogdańskich zniknęła bez śladu i nikt nie wie, co się z nimi stało.

Istnieje wiele teorii, które miałyby potwierdzać lub starać się dowieść tego, co przytrafiło się rodzinie z niewielkiego polskiego miasteczka. Niestety, do tej pory nie udało się wyjaśnić prawdziwego przebiegu zdarzeń.

Rodzina Bogdańskich zaginęła i do dziś jej nie odnaleziono

11 kwietnia 2003 roku doszło do zaskakującego zdarzenia. Pochodząca ze Starowej Góry Bożena i jej dwójka dzieci: 16-letnia Małgosia oraz 12-letni Kuba zaginęli podczas podróży samochodem. Ostatni kontakt z 44-latką miała jej siostra, która rozmawiała z nią przez telefon podczas podróży samochodem.

W pewnym momencie matka dwójki dzieci rozłączyła się, skarżąc się na złe warunki do rozmowy. Kilka dni później ojciec kobiety zastaje w domu tylko jej męża Krzysztofa, który również znika w ciągu kolejnych kilku dni. Do tej pory nikt nie wiem, gdzie podziewa się zaginiona rodzina Bogdańskich.

Rodzina Bogdańskich jest bohaterami licznych teorii

Wielu sąsiadów zaczęło spekulacje na temat złej sytuacji materialnej rodziny oraz podejrzanego towarzystwa, w jakie miał wpaść Krzysztof. Twierdzili oni, że mężczyzna za wszelką cenę chciał rozkręcić nowy rodzinny biznes i dlatego też zaczął zajmować się zakładami bukmacherskimi, które wpędziły jego bliskich w poważne kłopoty.

Jeszcze inni zaczęli spekulować na temat tragicznego finału losów całej rodziny. Pojawiały się nawet głosy, że rodzina Bogdańskich padła ofiarą morderstwa kogoś, z kim mieli niezałatwione biznesy lub nawet popełniła zbiorowe samobójstwo.

Co więcej, służby przeszukały dokładnie nie tylko dom, ale też całą miejscowość zaginionych. Nie odnotowano ich obecności na żadnym lotnisku ani w żadnej ambasadzie poza granicami naszego kraju. Do tej pory nikt nie wiem, co podziało się z pięcioosobową rodziną.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii
Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz