Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poruszające przemówienie Roberta Lewandowskiego. Trudno powstrzymać łzy, kamery uchwyciły zachowanie Ani
Karol Osiński
Karol Osiński 10.01.2021 09:37

Poruszające przemówienie Roberta Lewandowskiego. Trudno powstrzymać łzy, kamery uchwyciły zachowanie Ani

lewandowscy
fot. Instagram/@_rl9

Podczas wczorajszego plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2020 roku wyróżniony został Robert Lewandowski, który zdobył w nim praktycznie wszystko, co możliwe w swojej dziedzinie. Tuż po odebraniu statuetki wygłosił bardzo poruszające przemówienie, które doprowadziło do łez jego małżonkę Annę Lewandowską. To wyjątkowa chwila dla Polskiego sportu.

Robert Lewandowski od wielu lat przynosi wielką dumę wszystkim Polakom, a wczorajsze wyróżnienie dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, jest tego najlepszym dowodem. Jak przystało na mistrza kapitan reprezentacji Polski w piłkę nożną dodał od siebie kilka wzruszających słów.

Robert Lewandowski Najlepszym Sportowcem Polski 2020 roku

To była naprawdę wyjątkowa gala. Podczas 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2020 roku, którego organizatorem jest Przegląd Sportowy większość największej Polskiej śmietanki sportowej zebrała się, by odebrać zasłużone nagrody za osiągnięcia sportowe w minionych 365 dniach.

Główną nagrodę odebrał Robert Lewandowski, który w swojej dyscyplinie zgarnął praktycznie wszystko, co było możliwe. Tuż po ogłoszeniu zwycięzcy, napastnik Bayernu Monachium wygłosił bardzo wzruszające przemówienie, przy którym bardzo ciężko było powstrzymać łzy. Anna Lewandowska nie potrafiła tego zrobić, czemu nie można się dziwić.

Kapitan reprezentacji Polski w piłkę nożną od zawsze wspominał, jak ważny jest dla niego tata. W momencie odbierania nagrody nawiązał do niego, dziękując mu za wszystko i wyrażając żal, że nigdy nie miał okazji zobaczyć kim staje się jego syn.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu – mówił Najlepszy Sportowiec Polski w 2020 roku.

Robert Lewandowski podziękował za wsparcie

Chociaż w minionym roku Polskę z dumą reprezentowało mnóstwo sportowców w różnych dyscyplinach i każdy zasłużył na to wyjątkowe wyróżnienie, to Robert Lewandowski był zdecydowanym faworytem.

Piłkarz Roku FIFA, Piłkarz Roku UEFA, Król strzelców Bundesligi, Mistrz Niemiec z Bayernem Monachium, Piłkarz roku w Niemczech, to tylko część nagród, które kapitan reprezentacji Polski w piłkę nożną odebrał w minionych 365 dniach.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna determinacja i chęć dążenia do celów, a przede wszystkim wsparcie rodziny, która dla naszego mistrza jest najważniejsza. Podczas wygłoszonego przemówienia podziękował swojej małżonce, za to, że wspiera go w najtrudniejszych chwilach życia, a także wyraził wielką dumę z ojcostwa.

Chociaż Robert Lewandowski bardzo chroni swoją prywatność i nie ma w zwyczaju pokazywać zdjęć z mamą, to jakiś czas temu postanowił zrobić wyjątek. Anna Lewandowska nie ukrywała swojego wielkiego wzruszenia i uroniła kilka łez.

Zobacz wideo:

Pełne przemówienie oraz moment wzruszenia Anny Lewandowskiej znajdziecie w powyższym wideo.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: