Pamiętacie ”Randkę w ciemno”? Polacy uwielbiali śledzić wybory uczestników
Program Randka w ciemno był emitowany w Polsce od 11 listopada 1992 roku. Pierwszym prowadzącym był Jacek Kawalec, aktor i wokalista, który dzięki programowi zyskał ogromną popularność. W latach 1998-2005 prowadzącym był Tomasz Kammel.
Randka w ciemno to program, który Polacy uwielbiali oglądać. Wybory uczestników zawsze były zaskakujące, a cała konwencja programu miała bardzo interesujący przebieg. Uczestnik szukający miłości musiał dokonać wyboru, nie widząc żadnego z kandydatów. Widzowie najbardziej czekali na reakcję obu osób na siebie. Nie raz przed ekranem pękaliśmy ze śmiechu, albo wzruszaliśmy się do łez.
Randka w ciemno – ulubiony program pokoleń
Na Randce w ciemno wychowało się kilka pokoleń Polaków. Zabawa polegała na szukaniu miłości tylko poprzez rozmowę z kandydatami. Uczestnik, który poszukiwał ukochanej bądź ukochanego, zadawał pytania trzem kandydatom znajdującym się za ścianką. Owe pytania były czasem bardzo abstrakcyjne, chodziło o to, by kandydaci lub kandydatki wykazały się pomysłowością i fantazją.
Później uczestnik musiał dokonać wyboru spośród trzech osób. Gdy w końcu mogli się zobaczyć, następowała kolejna część programu, czyli losowanie kopert, kryjących w sobie cel ich wspólnego wyjazdu, na którym mieli się lepiej poznać. Zawartość kopert była dość rozbieżna, czasem były to wycieczki krajowe, a czasem zagraniczne.
Randka w ciemno – pary
Później, gdy para odcinka wiedziała, gdzie się razem wybierze, następowała emisja materiału filmowego z wyjazdu poprzedniej pary. Nagrania były zabawne i wzruszające. Niektórzy wracali, deklarując, że chcą być razem, inni podczas wyjazdu przekonali się, że nie bardzo do siebie pasują.
Widzowie świetnie bawili się z programem przez 13 lat. W 2005 roku Telewizja Polska podjęła decyzję o zdjęciu programu z ramówki, ponieważ oglądalność znacznie zmalała. Pożegnalny odcinek wyemitowano 24 czerwca 2005 roku. Chodź Randka w ciemno to program, którego nie widzieliśmy przez lata, do dziś uśmiechamy się na samo wspomnienie. Ciekawe, czy gdyby wznowić show w dzisiejszych czasach, cieszyłoby się takim samym zainteresowaniem, co kiedyś? Czy aktualne aplikacje pomagające poznać drugą połówkę, nie są przeniesieniem konwencji starego programu do rzeczywistości?