Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Promocje dla miłośników dobrej książki
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 21.10.2020 19:52

Promocje dla miłośników dobrej książki

Czy można powiedzieć, że prawie połowa naszego społeczeństwa czyta? No cóż… 39% ankietowanych deklarujących przeczytanie co najmniej jednej książki rocznie to i tak niezły wynik. Jedną z przyczyn dwuprocentowego wzrostu czytelnictwa jest prawdopodobnie Nagroda Nobla Olgi Tokarczuk. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej wartościowych pozycji młodych polskich autorów odnoszących spektakularny sukces.

Co przeczytać w październiku?

Oczywiście pojawiające się promocje zachęcają do zakupu książek w korzystnych cenach. Współczesne wydawnictwa spełniają coraz większe oczekiwania. Coraz więcej tytułów nie tylko dostarcza nam interesującej lektury, lecz także wspaniale prezentuje się na półce. Utrzymane na wysokim poziomie wydania zachęcają do czytania także dzieci i młodzież. Wysoko w rankingach zakupowych plasują się także audiobooki i e-booki. Na zakup audiobooków i e-booków decyduje się coraz więcej osób, a zalety takich wydań można mnożyć: oszczędność miejsca, wygoda czytania lub słuchania, łatwość dostępu, możliwość powiększenia wielkości liter itp.

Przygotowaliśmy przegląd korzystnych propozycji na październik:

Wydawnictwo Media Rodzina to niekwestionowany lider w kategorii książek dla dzieci i młodzieży. Zespół wydawniczy należy szczególnie docenić za wydania klasyki literatury: „Wyspa skarbów” Roberta Louisa Stevensona, „Pinokio” z oryginalnymi ilustracjami Roberto Innocentiego, „Piotruś Pan” i „Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich” J. M. Barriego. Wydawnictwo Media Rodzina cieszy się ogromnym zaufaniem czytelników. Wszystkie pozycje z katalogu wydawniczego są wartościowe i godne polecenia. Jeżeli szukasz książki dla młodzieży, możesz być pewien, że seria Igrzyska śmierci Suzanne Collins zainteresuje najbardziej wybrednych czytelników. Czwarta część serii „Ballada ptaków i węży” stanowi prequell do trylogii.

Pozycje z wydawnictwa Fabryka Słów to strzał w dziesiątkę dla miłośników literatury fantastycznej i historycznej. W czołówce autorów niezmiennie od lat wysoką pozycją cieszyć się może Rafał Ziemkiewicz. Nazwisko to znają nawet ci, którzy żadnej z jego książek nie przeczytali. Być może dobrym pomysłem na poznanie twórczości tego cenionego autora będzie lektura książki będącej analizą polskiego społeczeństwa. „Cham niezbuntowany

Kolejnym autorem, którego nie można pominąć jest Harlan Coben. Amerykański mistrz kryminału i powieści sensacyjnej. Jego powieść „W głębi lasu” zyskała sławę dzięki polskiej produkcji filmowej adaptacji Netflixa.

Remigiusz Mróz – polski mistrz kryminału zachwyca swoich czytelników nie tylko jakością treści, lecz także liczbą tytułów, które „wyszły spod jego pióra”. Widząc to mocne nazwisko na okładce, możesz być pewien ciekawej lektury dla dorosłych.

W promocji znalazł się „PrecedensRemigiusza Mroza – pozycja obowiązkowa dla amatorów zbrodni doskonałych.

Powrót z Bambuko” to kolejna książka cenionej polskiej piosenkarki. Czytelnicy dzielą się na dwie grupy: pierwsza Katarzynę Nosowską uwielbia w jej nowej roli pisarki, druga grupa wolałaby, żeby Kaśka po prostu śpiewała. Rozczarowanie fanów tytułem “A ja żem jej powiedziała” było ogromne, mimo to pisarko-piosenkarka zyskała spore grono wielbicieli. Jej druga książka spotkała się ze znacznie przychylniejszymi recenzjami.

A co dla poszukujących wzruszeń miłośników ambitnej literatury kobiecej? Anna Dziewit-Meller (pisarka, dziennikarka, wokalistka i gitarzystka rockowa, żona Marcina Mellera) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających czytelników. Oparta na faktach i osadzona w rzeczywistości niezbyt odległej przeszłości Górnego Śląska książka pt.: „Od jednego Lucyperaporusza i uświadamia nie tylko kobiety.

Sprawdź te i inne tytuły w promocyjnych cenach i kupuj nawet o 30% taniej.

Ziemkiewicz Cham niezbuntowany
Coben W głębi lasu
Czornyj Córka nazisty
Dublerka
Collins Ballada ptaków i węży
Petitcollin Jak myśleć mniej
Mróz Osiedle RZNiW
Moss Nie wiesz wszystkiego
Nosowska Powrót z Bambuko
Mróz Precedens
Harari Sapiens
Jimenez To tylko przyjaciel
Twardoch Pokora
Małecki Żałobnica

Artykuł sponsorowany

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania