Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ojciec obecny przy porodzie zdradził, co najbardziej go zaskoczyło. Lista jest naprawdę długa
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 06.03.2020 13:37

Ojciec obecny przy porodzie zdradził, co najbardziej go zaskoczyło. Lista jest naprawdę długa

niemowlę
Facebook

Poród to bardzo ważny moment w życiu rodziców. Jest to z pewnością jedna z najpiękniejszych i najtrudniejszych chwil w ich życiu. Jednak pierwsze spotkanie z dzieckiem nie zawsze wygląda tak bezproblemowo jak w filmach. Pewien mężczyzna zdecydował się wspierać swoją ukochaną w tym trudnym momencie i towarzyszył jej, kiedy trwał poród. To, czego tam doświadczył, bardzo go zaskoczyło.

Mężczyźni nie zawsze są na tyle odważni, by wejść na salę porodową, kiedy ukochana kobieta rodzi. Jednakże w obecnych czasach zdarza się to zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej poród to nie tylko sprawa kobiet – także mężczyźni pełnią w nich bardzo ważną rolę.

Mężczyzna wspomina poród swojej żony

Wyobrażenie „szczęśliwego rozwiązania” rodem z filmów, zupełnie nie przypomina tego co naprawdę dzieje się na sali porodowej. Na dużym ekranie poród kobiety trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a po chwili szczęśliwa matka trzyma swoje maleństwo w ramionach, czyściutkie, pachnące i w nowych śpioszkach. Mężczyzna, który towarzyszył swojej żonie podczas porodu, opisał na łamach portalu Papilot, jak bardzo jego wiedza była ograniczona, zanim na własne oczy zobaczył, jak to wygląda na prawdę.

Poród nie wygląda tak bezproblemowo jak na filmach

  • Pierwszą rzeczą, która zszokowała mężczyznę, był czas pomiędzy pierwszymi skurczami a przyjściem dziecka na świat. Wszystko trwało prawie całą dobę, a nie, jak mu się wydawało, kilka godzin
  • Poród trwał bardzo długo, a zmagania jego żony były wypełnione okropnym, długotrwałym bólem, który wydawałoby się, że trwa w nieskończoność.
  • Najgorsza była bezradność. Mąż widział, jak jego żona cierpi i z całych sił się stara, jednak on nie może nic zrobić. Stał tam i obserwował wszystko z boku, nie mogąc jej pomóc.
  • Poród wymaga nerwów ze stali. Widok ukochanej we krwi, to nie jest to, czego pragnie każdy mężczyzna. Trzeba przygotować się na sceny jak z horroru.
  • Kiedy ujrzał już swoje maleństwo, czekało go przecinanie pępowiny. Jednak mężczyzna nie zdecydował się na ten wyczyn, gdyż było to dla niego już zbyt wiele.
  1. Rafał Maserak pokazał pierwsze zdjęcie syna. Gratulują mu największe gwiazdy
  2. Napis na nagrobku, który zbulwersował wielu. Rodzina umieściła niecenzuralne zdanie

Poród wywołuje naprawdę mieszane uczucia. W jednym momencie czujesz strach, niepewność a zaraz potem niesamowitą radość. Każdy mężczyzna powinien przygotować się na ten wyjątkowy moment, by móc wspierać swoją partnerkę, i dotrwać do końca porodu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

poród

Poród to jedno z najtrudniejszych zadań dla kobiety.

poród

Coraz częściej mężczyźni decydują się towarzyszyć swoim ukochanym podczas rozwiązania.

poród

Poród to już nie tylko sprawa kobiet, ale także mężczyźni pełnią w nim ważną rolę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetny patent na naleśniki. Jeden trik ułatwi ci życie, już nigdy nie zrobisz ich inaczej
  2. Nie żyje wokalistka legendarnego zespołu. Smutne wieści przekazała przyjaciółka
  3. Agnieszka Woźniak-Starak we wstrząsającym wyznaniu: „Miałam stalkera przez 3 lata”

Źródło: papilot.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów