Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polskie aktorki i aktorzy, którzy skończyli 90 lat. Mimo podeszłego wieku, wciąż zachwycają urodą i witalnością
Katarzyna  Kowalska
Katarzyna Kowalska 02.12.2019 18:50

Polskie aktorki i aktorzy, którzy skończyli 90 lat. Mimo podeszłego wieku, wciąż zachwycają urodą i witalnością

Źródło: youtube

Polskie aktorki i aktorzy, którzy jakiś czas temu obchodzili 90. urodziny, do dziś nazywani są największymi ikonami kina. Pomimo sędziwego wieku, wciąż pełni są witalności i ogromnego uroku, którego nie pozbawił ich nawet upływający czas!

Barbara Krafftówna, Franciszek Pieczka i Emil Karewicz mają na koncie wiele ról filmowych i serialowych. Bohaterowie, w których wcielali się na przestrzeni dekad, bawili i wzruszali zarówno młode, jak i nieco starsze pokolenia. Przedstawiamy największe polskie aktorki i aktorów polskiej telewizji!

Polskie aktorki: Barbara Krafftówna

Zestawienie otwiera prawdziwa gwiazda kina i teatru. Słynąca z roli Haneczki w Weselu, pani Makowieckiej w Przygodach pana Michała i Honoraty w Czterech pancernych i psie wcale nie zwalnia tempa! Po 2000 roku widzowie mogli podziwiać ją w serialu Na dobre i na złe oraz M jak miłość.

Urodzona w Warszawie aktorka była córką architekta i jedną z czworga dzieci. 90-letnia Krafftówna była dwukrotnie zamężna. Owocem jej związku z pierwszy mężem, Michałem Gazdą, był syn Piotr. Mężczyzna zmarł w 2009 roku.

Emil Karewicz

Emil Karewicz, wcielający się w kultowego Brunnera u boku Hansa Klossa, obchodził w tym roku 96 lat! Pochodzący z Wilna aktor związany był z Teatrem Dramatycznym, Ateneum oraz Nowym. Ostatni raz na ekranie pojawił się w 2013 roku w serialu Na dobre i na złe, wcielając się w Marcina.

Król filmowych epizodów ma na koncie również książkę biograficzną, zatytułowaną Moje trzy po trzy, w której opowiada o swojej niesamowitej przygodzie z kinem, rodzinie i ukochanej żonie, Teresie.

Franciszek Pieczka

Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Godowie jeszcze przed wybuchem II wojny światowej pracował jako organista, jednocześnie interesując się kinem. Z końcem 1945 rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem. Związany był m.in. z Teatrem Ludowym i Powszechnym.

Znany z produkcji Rękopis znaleziony w Saragossie, Czterej pancerni i pies oraz Ziemia obiecana, w 2015 roku został uhonorowany Orłem za osiągnięcia życia. Franciszek Pieczka przez 50 lat pozostawał w szczęśliwym związku z żoną Henryką, która zmarła 15 lat temu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polskie aktorki

Barbara Krafftówna swego czasu określana była prawdziwą Damą polskiego kina. Znana z wielu ról teatralnych i filmowych zniewalała wdziękiem i charyzmą.

Polskie aktorki

Dwukrotnie zamężna doczekała się syna, Piotra. Barbara Krafftówna 5 grudnia będzie obchodzić 91 lat!

Polskie aktorki

Emilowi Karewiczowi ogromną popularność przyniosła rola Hermanna Brunnera w serialu Stawka większa niż życie.

Polskie aktorki

Aktor ukończył w tym roku 96 lat!

Polskie aktorki

Niezapomniany Gustlik, w którego wcielił się w 1966 roku Franciszek Pieczka stał się jedną z najważniejszych roli w jego karierze.

Polskie aktorki

91- letni aktor do dziś uważany jest za jedną z najwybitniejszych męskich sylwetek polskiego kina.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Tyniec powróci jako Timon w „Królu Lwie”? W obsadzie dubbingowej nie zabraknie największych gwiazd
  2. Pola Raksa wciąż zachwyca! Ma prawie 80 lat, a dalej wygląda cudownie
  3. Filmy z Robertem de Niro. 5 najlepszych tytułów, w których zagrał aktor
  4. Najlepsze horrory w historii. 10 filmów, po których będziesz bał się spać
  5. Filmy z Cameron Diaz. 6 najlepszych filmów ze znaną gwiazdą Hollywood
Tagi: aktor film kino