Lifestyle.Lelum.pl Plotki i gwiazdy Polsat przekazał dramatyczną wiadomość. Modlitwom nie ma końca
fot. Photography Course / Unsplash

Polsat przekazał dramatyczną wiadomość. Modlitwom nie ma końca

20 sierpnia 2020

Nie żyje wyjątkowa osoba, zasłużona dla Polski i mnóstwa osób, którym udzieliła pomocy i dla których była oparciem. Informację o jej śmierci, jak informuje Polsat, przekazało Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Zmarła niezwykła Polak, która niezwykle ważną postacią w historii naszego kraju. Jej zasługi, działalność i postawa były godne naśladowania. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła ogromną liczbą osób, była aktywna do samego końca.

Nie żyje Anna Mizikowska ps. Grażka

Anna Mizikowska zmarła 18 sierpnia, o czym poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego. Anna Mizikowska była bowiem członkiem Szarych Szeregów, Armii Krajowej. Walczyła w trakcie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem Grażka. Była łączniczką batalionu Parasol.

Do jej zadań należało przenoszenie meldunków. Pomagała także w opatrywaniu rannych, uczestniczyła w walkach.Swoją niezwykłą postawą już na zawsze zagościła na kartach historii . Później, gdy nadeszły czasy PRL-u nie ustawała w walce o wolną Polskę.

  1. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń „Boże, ja się boję mówić”
  2. Nowa lista „żółtych” i „czerwonych” stref. Zagrożone 3 duże polskie miasta

Wybitnie zasłużona

W czasach PRL-u często musiała zmieniać pracę w związku z jej powiązaniami z AK. Działała na rzecz Solidarności, pracowała jako nauczycielka, prowadziła Sekcję Pomocy Represjonowanym Nauczycielom z ramienia Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Warszawskiej.

Wiadomość o jej śmierci poruszyła ogromną liczbę osób, z którymi była związana i którym pomogła, Anna Mizikowska do końca swoich dni pozostawała aktywna, chętna rozmów i spotkań z młodymi ludźmi . Rozmowy z jej udziałem i liczne wspomnienia znajdziemy w wielu książkach o Powstaniu Warszawskim, a także w rozmowach zarejestrowanych w Archiwum Historii Mówionej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Obserwuj nas w
autor
Aleksandra Kwaterkiewicz

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl
plotki i gwiazdy programy quizy