Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Podczas dzisiejszego pogrzebu twórcy TVN Mariusza Waltera Monika Olejnik wygłosiła wzruszające słowa
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.12.2022 19:51

Podczas dzisiejszego pogrzebu twórcy TVN Mariusza Waltera Monika Olejnik wygłosiła wzruszające słowa

Monika Olejnik
KAPiF

Dzisiaj odbył się pogrzeb Mariusza Waltera, człowieka, który stworzył telewizję TVN. Na uroczystościach zebrały się tłumy ludzi, a przemówienie wygłosiła Monika Olejnik. Jej mowa była niezwykle mocna.

TVN rozpoczęło nadawanie 3 października 1997 roku. Na jego czele stał od początku Walter. W 2001 przekazał synowi Piotrowi. Od tego czasu telewizja miała jeszcze kilku prezesów, jednak to właśnie Mariusz uważany jest za twórcę stacji.

Pogrzeb Mariusza Waltera: Monika Olejnik wygłosiła mowę

Walter stał się jednym z najbardziej znanych dziennikarzy i producentów telewizyjnych już w latach siedemdziesiątych. Po odejściu z TVP, po niemal 20 latach, zaczął pracę nad własną telewizją, która miała być największą konkurencją publicznej.

Po upływie lat wiemy, że cel ten osiągnął. W jego stacji skrzydła rozwinęło wielu dzisiaj już kultowych dziennikarzy i dziennikarek. Dziś wszyscy stawili się na pogrzebie mężczyzny.

Walter zmarł 13 grudnia. Już wtedy na antenie TVN24 Olejnik przekazała tę smutną wiadomość. „Wybitny dziennikarz, reżyser, twórca stacji TVN” powiedziała o nim. Dziś zdobyła się na osobiste wspomnienia.

Mowa Moniki Olejnik na pogrzebie Mariusza Waltera

Mariusza Waltera pożegnało już w sieci wiele gwiazd. 21 grudnia na cmentarzu na warszawskim Wilanowie w kościele św. Anny zebrali się ci, którzy postanowili wyprawić go w ostatnią podróż.

„Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel” – rozpoczęła swoją mowę Olejnik od cytatu z piosenki „Autobiografia” zespołu Perfect.

Reklama

TOP5 nieoczywistych prezentów dla dzieci

Był perfekcyjny, wymagający, ale też ciepły. Zwracał uwagę na szczegóły. Mówił: „Biegnij, ale pamiętaj, że to mężczyzna otwiera drzwi”. Byłeś naszym przyjacielem, wymagającym, ale przyjacielem. Cieszyłeś się z sukcesów i nagród, ale powtarzałeś, że sukces trwa tylko chwilę i nie można spocząć na laurach – ogłosiła dziennikarka.

Zobacz zdjęcia:

Monika Olejnik
Monika Olejnik
Monika Olejnik

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie.