Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Semka opowiedział o przerażających obrazach, które widział po śpiączce. „Męczyły mnie”
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 17.02.2022 19:05

Piotr Semka opowiedział o przerażających obrazach, które widział po śpiączce. „Męczyły mnie”

Jakub Kaminski/East News

Piotr Semka w 2021 roku trafił do szpitala przez zakażenie koronawirusem. Ciężki stan dziennikarza skutkował podłączeniem go do respiratora. Po powrocie do sprawności postanowił opowiedzieć o tym, co przeżył.

Znany polski dziennikarz i historyk, Piotr Semka, w 2021 roku zachorował na koronawirusa. Sytuacja była na tyle poważna, że mężczyzna leżał w śpiączce podłączony do specjalistycznych urządzeń. Jego stan bardzo wpłynął na życie zawodowe dziennikarza, który tworzył wybitne teksty dla takich czasopism jak m.in.: Rzeczpospolitej, Gazety Polskiej, Przewodnika Katolickiego, Wprost i Uważam Rze.

Leczenie Piotra Semki na całe szczęście zakończyło się sukcesem, a historyk wrócił do zdrowia. Ostatnio opowiedział o tym, jak wyglądał jego powrót do rzeczywistości.

Piotr Semka o swoich snach po śpiączce

Problemy zdrowotne cenionego polskiego dziennikarza wstrząsnęły jego czytelnikami. Nawet premier, Mateusz Morawiecki, w specjalnym oświadczeniu życzył historykowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele — pisał Mateusz Morawiecki.

Piotr Semka obecnie przebywa na rehabilitacji, ale postanowił otworzyć się na ponowny kontakt z mediami. W podcaście Układ Otwarty historyk opowiedział o snach, które dręczyły go po wybudzeniu ze śpiączki.

Męczyły mnie te cztery męczące i dość egzotyczne sny. Ponieważ jestem historykiem, to te sny były w bardzo ciekawych miejscach — dwa sny włoskie, jeden na Wyspach Karaibskich i tu domyślam się, że były to Bahamy […] Jeden sen dział się przed wojną w 1938 r. w miejscowości, gdzie była tylko policja i korpus ochrony pogranicza oraz siły ukraińskie. Te sny powtarzały się, były bardzo ciekawewyznał Piotr Semka podczas rozmowy.

Dziennikarz do dnia dzisiejszego zmaga się z poważnymi skutkami groźnej choroby. Piotr Semka przez długi czas wracał do sprawności w ośrodku rehabilitacyjnym, ciężka walka o życie zostawiła swoje ślady. Z każdym dniem jest jednak coraz lepiej.

Działalność zawodowa historyka została uhonorowana licznymi tytułami. W 2019 roku Piotr Semka otrzymał oznaczenie Krzyża Wolności i Solidarności od prezydenta kraju Andrzeja Dudy. Dziennikarz swoją historyczną wiedzą dzielił się z czytelnikami nie tylko na łamach czasopism, ale również za sprawą swoich licznych publikacji.

Piotr Semka przeżył w ubiegłym roku ciężki czas, który niezaprzeczalnie odbił się na zdrowiu oraz sprawności zawodowej dziennikarza. Wielu jego czytelników wierzy, że prawidłowa rehabilitacja oraz wytrwałość pozwoli mu wrócić do pełni sił.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Dantejskie sceny pod domem Klaudii Halejcio. Dobrze, że nie doszło do tragedii
  2. Krzysztof Cugowski nagle zabrał głos. Padły niespodziewane słowa o Jacku Kawalcu
  3. Cezary Żak przekazał wiadomość o Krystynie Jandzie. Tego nikt się nie spodziewał

Źródło: se.pl

Tagi: Piotr Semka