Lifestyle.Lelum.pl Plotki i gwiazdy Piotr Grabowski zmarł niespodziewanie. Po latach wygląd grobu aktora zasmuca
Fot. pixabay.com

Piotr Grabowski zmarł niespodziewanie. Po latach wygląd grobu aktora zasmuca

13 czerwca 2021
Autor tekstu: Karol Osiński

Piotr Grabowski nigdy nie należał do grona największych gwiazd polskiej sceny teatralnej. Umarł nagle w 1998 roku w wieku zaledwie 51 lat, a do mediów nie wypłynęła oficjalna przyczyna takiego przebiegu zdarzeń. Znajdujący się na warszawskich Starych Powązkach nagrobek artysty wygląda na bardzo zaniedbany. Brakuje na nim zniczy, kwiatów, a nawet dobrze widocznej tablicy z nazwiskiem.

Fani mogą kojarzyć Piotra Grabowskiego z takich produkcji jak: Znachor, Ekstradycja , czy Kariera Nikodema Dyzmy . Jego nagła śmierć zszokowała wielu fanów, jednak dziś mało kto odwiedza jego grób.

Kariera Piotra Grabowskiego

To już ponad 23 lata odkąd Piotr Grabowski odszedł z tego świata. Aktor zmarł 7 stycznia 1998 roku. Chociaż jego kariera zawodowa była naprawdę udana i obfita w różnego rodzaju role aktorskie oraz dubbingowe, to nie zdołał się wybić na szczyt rozpoznawalności polskiej sceny teatralnej.

Urodził się 30 marca 1947 roku w Gdańsku, gdzie zapoczątkował swoją edukację. Na studia wybrał się do Warszawy, gdzie podjął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Wówczas rozpoczął działalność studenckiego kabaretu Coś .

Po ukończeniu studiów stał się aktorem teatralnym. Występował m.in. w: Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, czy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pozostałymi pracodawcami aktora były teatry Warszawskie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pracę w teatrze dzielił na występy przed kamerami, których były dziesiątki, oraz podkładanie głosu pod bajki. Najpopularniejszymi produkcjami, w których Piotr Grabowski brał udział były filmy: Znachor, Przygody Pana Kleksa, Kariera Nikodema Dyzmy, Ekstradycja, Dom , czy Karate po polsku .

Grób Piotra Grabowskiego

Niegdyś w Biuletynie Informacyjnym ZASP przyjaciel aktora Damian Damięcki napisał o nim, jako człowieku zawsze uśmiechniętym i niesamowicie pracowitym.

Piotr Grabowski to jeden z tych wielu, dzięki którym teatr do dziś trwa i dzięki którym trwał będzie zawsze. Tak. Piotr był jednym z tych „poruczników”, dzięki którym teatr po dziś dzień broni się, bez których nie byłoby wielkich inscenizacji – czytamy.

Niestety wraz z upływem lat jego nagrobek nie wygląda najlepiej. Brakuje na nim podstawowych elementów, tj.: znicze, kwiaty, czy dobrze wyglądającą tablica, przedstawiająca imię i nazwisko oraz datę urodzenia i śmierci artysty.

Grób Piotra Grabowskiego znajduje się w Warszawie na cmentarzu na Starych Powązkach. Można go znaleźć w kwaterze 71 w pierwszym rzędzie. Nagrobek ma numer 30.

Zobacz zdjęcie:

Piotr Grabowski

Tak dziś wygląda grób Piotra Grabowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: http://chochlikkulturalny.blogspot.com/

Obserwuj nas w
autor
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl
plotki i gwiazdy programy quizy