Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pikio: Co to? Kim jest właściciel? Wszystko o Pikio.pl
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 06.01.2020 19:59

Pikio: Co to? Kim jest właściciel? Wszystko o Pikio.pl

pikio
Fot.pikio.pl

Pikio to jeden z największych portali rozrywkowo-newsowych, który w ciągu kilku lat znalazł się w czołówce polskich serwisów internetowych. Niektórzy internauci wciąż zadają jednak pytania. Co to jest Pikio? Kto jest właścicielem? Kim jest redaktor naczelny? Zebraliśmy odpowiedzi w jednym artykule.

Co to jest Pikio? Co to za portal?

Pikio to portal newsowo-rozrywkowy piszący o showbiznesie, rozrywce, bieżących wydarzeniach, poradach oraz historiach z życia wziętych, które dotyczą tzw. zwykłych ludzi. Głównym odbiorcą portalu według danych branżowej firmy Gemius są osoby między 30 a 60 rokiem życia. Według danych Google Analytics w sierpniu, wrześniu i październiku 2019 roku portal miał miesięcznie ponad 110 milionów odsłon artykułów. W sierpniu 2019 roku portal uzyskał ponad 123 miliony odsłon.

– Nie skupiamy się jedynie na tym co jest trendy. Bardzo często piszemy o sprawach dotyczących zwykłych ludzi co docenia stale rosnąca społeczność naszych czytelników. Dostarczamy rozrywki, ale również wiedzy. Nagłaśniamy ważne tematy. Nie zapominamy również o akcjach społecznych, które mają co prawda mniejszą poczytność, ale powodują, że możemy wykorzystać nasze zasięgi w szlachetnych celach. Coraz częściej nagłaśniamy zbiórki na ważne cele charytatywne, również na naszym profilu na Facebooku – tłumaczy Maksymilian Tomanek, dyrektor ds. rozwoju spółki IBERION, w rozmowie z Lelum.pl.

pikio

Pikio – Wiadomości

Pikio publikuje wiadomości z szerokiego spektrum tematycznego. Redakcja skupia się na wiadomościach bieżących dotyczących gwiazd, społeczeństwa, sportu, gospodarki, świata rozrywki, jak również kwestii ogólnopolskich czy lokalnych. Serwis stawia również nacisk na wiadomości dotyczące zwykłych ludzi, które często są pomijane przez największe media.

O portalu można przeczytać między innymi na Wikipedii.

Pikio – o co chodzi z fake news?

– Fake news to zjawisko, które jest plagą w dzisiejszym internecie. Redakcji zależy na tym, aby sieć była wolna od dezinformacji, dlatego wspieramy redakcję serwisu Antyfake.pl, którego zadaniem jest walka z dezinformacją oraz fake newsami rozpowszechnianymi w internecie – tłumaczy Bogdan Makowski, redaktor naczelny Pikio.

Wydawca portalu, firma IBERION, aktywnie walczy z dezinformacją oraz rozpowszechnianiem fake newsów za pośrednictwem swojego portalu fact-checkingowego Antyfake, który co miesiąc dociera do szerokiego grona odbiorców weryfikujących nieprawdziwe informacje.

Redaktor naczelny Pikio

Redaktorem naczelnym jest Bogdan Makowski, który objął to stanowisko w 2018 roku. Wcześniej serwisem kierował Albert Wójcik, który zrezygnował z tej funkcji z racji obowiązków biznesowych na stanowisku prezesa zarządu spółki IBERION, wydawcy Pikio.pl.

Właściciel Pikio, kto stoi za Pikio?

Właścicielem i wydawcą portalu jest w 100 procentach polska spółka IBERION, która od 2015 roku prężnie rozwija się na rynku mediowym. Spółka posiada w pełni polski kapitał i od samego początku do dziś rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestycji.

Pikio – wiarygodność

Portal Pikio stawia na wiarygodność. Redakcja kładzie nacisk na transparentność, dlatego niemalże każdy publikowany artykuł jest podpisany imieniem i nazwiskiem autora, którego konto opatrzone jest zdjęciem oraz opisem. Chcąc zapewnić pełną przejrzystość serwis w widocznym miejscu na stronie głównej eksponuje kto jest właścicielem portalu. Jest nim polska spółka IBERION z siedzibą na warszawskim Ursynowie. Adres redakcji również jest ujawniony – biurowiec, w którym pracuje redakcja mieści się w Warszawie na ulicy Zięby 41.

Pikio – opinie

Pikio.pl jest serwisem, który bierze sobie do serca opinie czytelników. Redakcja zdaje sobie sprawę z tego, iż czytelnicy powinni być stawiani na pierwszym miejscu, dlatego wsłuchuje się w ich opinie oraz propozycje usprawnienia funkcjonowania portalu.

– Opinie czytelników są dla nas niezmiernie ważne. Analizujemy wiadomości przekazywane nam przez czytelników, jak również komentarze pod naszymi materiałami. Opinie czytelników wpływają między innymi na dobór treści redakcyjnych oraz kierunek, w którym ewoluujemy – podkreśla redaktor naczelny Bogdan Makowski.

Redakcja Pikio – praca

Redakcja portalu składa się z niemal 30-osobowej drużyny złożonej z dziennikarek i dziennikarzy. To najmłodszy team w kraju spośród wiodących portali internetowych. Siedziba redakcji znajduje się w Warszawie przy ulicy Zięby 41 na Ursynowie. Jeśli ktoś szuka pracy w dynamicznej redakcji, zgłoszenia należy kierować na adres [email protected]

Powiązane
Beata Tadla, Beata Tyszkiewicz, Marcin Hakiel, logo "Taniec z Gwiazdami"
Kto wygrał 3. edycję "Tańca z gwiazdami"? A kto zbierał najgorsze noty w 8. odsłonie?