Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pijana joga. Najnowszy trend łączy w sobie to, co najlepsze
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 11.01.2019 12:21

Pijana joga. Najnowszy trend łączy w sobie to, co najlepsze

pijana joga
Fot.unsplash.com @theforfitness

Pijana joga to trend, który przywędrował do nas z USA. Sama joga jako praktyka duchowa i fizyczna znana jest od tysięcy lat. Od niedawna joga jest bardzo popularnym i modnym sposobem na aktywność fizyczną na Zachodzie. Najnowsza wersja jogi, tzw. pijana joga podbija serca wielbicieli ćwiczeń i dobrych trunków. Czy joga i alkohol to dobre połączenie? Dowiecie się z tego artykułu.

Nowa forma uprawiania jogi zyskuje coraz większą popularność. Niektórzy mówią o niej z ogromnym entuzjazmem, inni, dla których praktykowanie jogi jest sposobem na osiągnięcie mistrzostwa duchowego, odżegnują się od niej i z przekąsem mówią, że pijana joga wcale nie powinna się nazywać jogą. Niezależnie od opinii jedno jest pewne – pijana joga to ciekawy trend, którego choć raz na pewno warto spróbować.

Co to jest pijana joga?

Pomysł na pijaną jogę narodził się w głowie pewnej amerykańskiej instruktorki tego rodzaju ćwiczeń. Eli Walker, która na co dzień uczy jogi mieszkańców Manhattanu zauważyła, że wiele osób boi się przychodzić na zajęcia z jogi, ponieważ uważają, że nie są wystarczająco rozciągnięte lub giętkie. Obawa przed ośmieszeniem się jest tak duża, że osoby wolą zostać w domu niż zapisać się na zajęcia z jogi.

Eli Walker postanowiła to zmienić i ułatwić początkującym entuzjastom starożytnej sztuki rozciągania ciała rozpoczęcie przygody z jogą. W jaki sposób? Amerykanka w swoim studiu zaczęła serwować darmowe wino dla uczestników zajęć. Alkohol miał pomóc rozluźnić nie tylko mięśnie, ale i atmosferę. Pomysł tak się spodobał, że osoby zaczęły tłumnie przychodzić na zajęcia tzw. pijanej jogi.

Czy pijana joga jest niebezpieczna?

Pijana joga na pewno jest ciekawym doświadczeniem dla osób, które przyzwyczajone są do tradycyjnej wersji jogi. Czy pijana joga jest bezpieczna? Alkohol na pewno jest świetnym środkiem, który rozluźnia mięśnie, co w jodze jest niezwykle istotne, ponieważ rozluźnione mięśnie łatwiej się rozciąga.

Niestety – alkohol może sprawić, że nie będziemy czuć żadnego oporu w rozciąganiu poszczególnych partii ciała, co może skutkować kontuzją czy nawet naciągnięciem! Pijana joga to świetna zabawa, ale warto pamiętać, by nie przesadzić z napojami wyskokowymi, kiedy ćwiczy się jogę – lub uprawia inny rodzaj aktywności fizycznej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pijana joga

Joga to bardzo stara technika samodoskonalenia nie tylko ciała, ale również ducha.

pijana joga

Joga pochodzi z Indii i praktykuje się ją tam już od czasów starożytnych.

pijana joga

Od kilkunastu lat joga jest bardzo popularna w naszym kręgu kulturowym.

pijana joga

W Polsce otwierają się coraz to nowe studia, w których można ćwiczyć jogę. Kluby fitness również mają w swojej ofercie zajęcia jogi.

pijana joga

Czy pijana joga zdobędzie popularność w naszym kraju?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrie Fisher: Córka opublikowała wzruszające wideo z okazji rocznicy śmierci mamy
  2. Dlaczego psy nie mogą jeść czekolady? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  3. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne

źródło: ofeminin.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania