Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pierwsza żona Pazury wyszła i nie wróciła. Co stało się z Żanetą Pazurą?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 20.04.2024 13:40

Pierwsza żona Pazury wyszła i nie wróciła. Co stało się z Żanetą Pazurą?

Cezary Pazura
Fot. KAPiF

Cezary i Edyta Pazurowie uchodzą za jedno z najpopularniejszych małżeństw w rodzimym show-biznesie. Mimo różnicy wieku para świetnie się ze sobą dogaduje, tworząc zgrany, trwały i szczęśliwy związek już od niemal 17 lat. Fani aktora wiedzą jednak, że Edyta nie jest jego pierwszą sympatią. Wcześniej aktor tworzył małżeństwo z Weroniką Marczuk, natomiast jako pierwsza jego serce podbiła Żaneta Pazura. Kulisy ich związku były jednak traumatyczne. Pewnego dnia kobieta po prostu zniknęła z życia aktora, zostawiając go z 5-letnią córeczką. Co dokładnie wydarzyło się w ich relacji?

Cezary Pazura 3 razy stawał na ślubnym kobiercu

Cezary Pazura i jego żona Edyta poznali się w pociągu. Wówczas aktor miał już 2 rozwody na swoim koncie i nie spodziewał się, że jeszcze raz trafi go strzała Amora. Okazało się, że mimo 26 lat różnicy, para stworzyła niezwykle zgodny i szczęśliwy duet. Dziś łączy ich nie tylko wielkie uczucie, ale również 3 dzieci. Aby jednak założyć z Edytą rodzinę, artysta przeszedł długą i wyboistą drogę. Wcześniej dwie różne kobiety zawróciły mu w głowie, jednak związek z żadną z nich nie przetrwał próby czasu.

Weronika Marczuk była żoną aktora przez niemal 12 lat. Wspólnie tworzyli jeden z najpopularniejszych duetów w polskim show-biznesie. Chętnie pozowali razem do zdjęć i publicznie okazywali sobie uczucia. Ich małżeństwo skończyło się w nieoczekiwany sposób.

Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny. Koniec. Kropka. Pozbawiony wszystkiego, bo wszystko było wspólne. Nie miałem żadnej intercyzy – wyznał przed laty Pazura w wywiadzie dla “Pani”.

Jego pierwszy poważny związek zakończył się jeszcze gorzej. Nie wszyscy fani aktora zdają sobie sprawę, że małżeństwo z Żanetą Pazurą doprowadziło go na skraj.

Pazura już planuje nagrobek. Nie uwzględnił Edyty? Ktoś inny o niego zadba Przeżyła istny koszmar. Aż kilkanaście ataków w ciągu dnia. Intymne wyznanie Edyty Pazury. Mało kto by to zniósł

Pierwsze małżeństwo była dla Cezarego Pazury traumatycznym przeżyciem

Pazura poznał swoją pierwszą żonę Żanetę w 1986 roku, podczas warsztatów aktorskich w Łazach. 24-letni artysta bez pamięci zakochał się w młodej i pięknej dziewczynie. Ona nie pozostała obojętna na jego względy, jednak zaczęli spotykać się dopiero kilka miesięcy później. 

Jakiś czas potem spotkałem ją na Piotrkowskiej i zaprosiłem na kawę. Na drugi dzień rano zapytałem, czy nie chciałaby zostać moją żoną, a ona tylko kiwnęła głową i powiedziała: “uhm” – wspominał aktor w jednym z wywiadów.

Małżeństwem zostali niedługo po tym, jak Żaneta skończyła 18 lat, w 1989 roku. Kilka miesięcy później na świat przyszła ich córka Anastazja. Jakiś czas później ich relacja zaczęła przechodzić kryzys. Pazura robił w Polsce zawrotną karierę, często wyjeżdżał na plany zdjęciowe, a obcy ludzie oglądali się za nim na ulicy. Ta sytuacja zaczęła przytłaczać jego żonę, która odskoczni od rzeczywistości szukała w alkoholu i imprezach. W tym czasie córeczką małżeństwa zajmowała się babcia.

Gdy tylko aktor zorientował się, że jego żona popada w nałóg, próbował jej pomóc. Zapisał Żanetę na terapię, jednak ona odrzucała jego wysiłki. 

Gdy wyrzucał śmieci, zauważył, że za koszem, tam, gdzie szczotka, zmiotka i parę szmat, stała jakaś butelka. Alkoholu ciut na dnie. 'Co to za butelka?' — zapytał. 'A, chyba wyrzucałam do kosza i nie wycelowałam'. A wczoraj, gdy wziął łyczek soku pomarańczowego żony, okazało się, że to wódka. 'Jezu, tu jest alkohol'. 'O matko, musiałam się pomylić'. Zaczął świadome poszukiwania. Domowe śledztwo. W rzeczach dziecka pół butelki wódki. 'Co to?' — próbował się dowiedzieć. 'Nie wiem, może to ta pani, co tu sprzątała, zostawiła, nie mam pojęcia przecież'. I tak w kółko. Wszędzie znajdował pokitraną wódkę – mogliśmy przeczytać na łamach autobiografii aktora pt. "Byłbym zapomniał…".

Cezary Pazura (1).png
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Cezary Pazura zostanie jeszcze ojcem? Edyta Pazura nie wytrzymała, wyznała wszystko

Pierwsza żona Cezarego pazury nagle zniknęła. Aktor próbował ją odnaleźć

Kryzys w małżeństwie Cezarego Pazury coraz bardziej się pogłębiał. Jego żona nie tylko nie stroniła od używek, ale również kłamstw i przemocy. W swojej książce aktor wspominał, jak pewnego dnia pijana Żaneta postanowiła odwiedzić go na planie filmowym. Wówczas spoliczkowała go:

W pewnym momencie on spogląda przez zaparowane szyby planowej stołówki i widzi coś dziwnego — jedzie jego samochód, (…). W końcu się zatrzymuje i wysiada z niego pijana Ż. Krzyczy: “Po co aferę robisz, wołasz sąsiadów, bydlaku jeden, prostaku”. Daje mu w twarz przy całej ekipie, wsiada do forda i odjeżdża. Znów zygzakiem.

Kulminacją tych traumatycznych przeżyć było zniknięcie kobiety. Gdy ich córeczka miała 5 lat, Żaneta pewnego dnia wyszła z domu i już do niego nie wróciła. Na barkach Pazury spoczęła nie tylko odpowiedzialność związana z wychowaniem Anastazji, ale również liczne obowiązki w życiu zawodowym. Pogodzenie tych dwóch rzeczy było ogromnym wyzwaniem. Widom żony towarzyszyło mu jednak na co dzień, gdy obcy ludzie, od których kobieta pożyczała pieniądze, zwracali się do niego o spłatę długu.

Po kilku latach poszukiwań artyście udało się odnaleźć żonę. Kobieta przebywała w ośrodku odwykowym, jednak udało im się wspólnie uzgodnić warunki rozwodu. W sieci nie ma informacji, które ujawniałyby, jak później potoczyły się losy pierwszej żony Pazury.

Cezary Pazura (2).png
Fot. KAPiF
Cezary Pazura żona.png
Fot. KAPiF