Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Gwiazdor „Klanu” przyznał, że jeszcze nigdy nie było tak źle. Fani nie zdawali sobie nawet z tego sprawy
Marta Kulik
Marta Kulik 29.10.2019 15:20

Gwiazdor „Klanu” przyznał, że jeszcze nigdy nie było tak źle. Fani nie zdawali sobie nawet z tego sprawy

Pieniądze stanowią duży problem dla produkcji Klanu? Jeden z aktorów potwierdził, że na planie kultowego serialu Telewizji Polskiej nie dzieje się najlepiej. Fani nie zdawali sobie sprawy z tego, w jakich warunkach pracują ich ukochani aktorzy.

Jedna z gwiazd Klanu niedawno wyznała, że na planie występuje… we własnych ubraniach. Teraz te doniesienia potwierdza kolejny gwiazdor serialu. Okazuje się, że twórcy produkcji nie mają wystarczających funduszy, aby odpowiednio wystroić wszystkich aktorów. Przez niewielkie pieniądze przeznaczane na garderobę obsada nie może wyglądać tak, jak ich koledzy z innych seriali.

Klan: pieniądze

Laura Łącz, czyli serialowa Gabriela Wilczyńska wyjawiła, że często gra w swoich ubraniach. Aktorka przyznała, że w swojej szafie ma stroje, które przeznacza specjalnie na potrzeby tego serialu. Smutne informacje potwierdził telewizyjny Paweł Lubicz.

Kobiety mają większe wymagania, więc przydałoby się więcej pieniędzy na lepsze stroje. Niestety nasz plan nie jest specjalnie dofinansowywany. A że panie chcą wyglądać piękniej, to proponują własne kreacje. Na pewno, gdybyśmy mieli więcej pieniędzy, to wszystko na ekranie wyglądałoby lepiej – powiedział Tomasz Stockinger w rozmowie z Faktem.

pieniądze

Gwiazdor TVP wyznał, że on sam nie gra we własnych strojach. Wielu polskich aktorów pamięta lata 70. i 80., kiedy to trzeba było występować w swoich ubraniach, jednak dziś na większości planów taki sytuacje są już niespotykane.

Ile zarabiają aktorzy polskich seriali?

Aktorzy polskich seriali zarabiają całkiem nieźle, jednak wiele zależy od portfolio danej gwiazdy i od wielkości produkcji. Jak podaje pracuj.pl, Małgorzata Kożuchowska za każdy dzień spędzony na planie Drugiej szansy zarabia 15 tysięcy złotych. Na planie Rodzinki.pl, kwota jest niższa i wynosi około 8 tysięcy. Jej młodsi serialowi synowie mogą liczyć na ok. 2 tysiące, a najstarszy z nich, czyli Maciej Musiał średnio dostaje 5-7 tysięcy.

pieniądze

Jak podaje film.wp.pl, Agnieszka Dygant za dzień na planie Prawa Agaty zarabia 12 tysięcy złotych. Niestety, w tej branży zarobki kobiet wciąż są o 15-20% niższe niż zarobki mężczyzn, nawet jeśli spędzają w pracy tyle samo czasu. Ile aktorzy zarabiają miesięcznie? Aktorzy zarabiają miesięcznie nawet 100 tysięcy złotych, wszystko jednak zależy od ilości dni zdjęciowych, zwykle jest ich kilka lub kilkanaście. Do tego należy doliczyć występy w teatrach, filmach czy udział w kampaniach reklamowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Borys Szyc i Justyna Nagłowska biorą ślub. Zdradzili szczegóły, to będzie ceremonia inna niż wszystkie
  3. Polska gwiazda już po ślubie. Blond piękność pokazała zdjęcia męża i suknię
  4. Anna Wendzikowska kusi na Instagramie. Pokazała zdjęcie topless w wannie
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów