Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paweł Królikowski bardzo chciał żyć. Jego słowa wyciskają łzy do dziś
Martyna Pałka
Martyna Pałka 04.03.2023 15:14

Paweł Królikowski bardzo chciał żyć. Jego słowa wyciskają łzy do dziś

Paweł Królikowski
fot. KAPIF

Paweł Królikowski zaskoczył wyznaniem w swoim ostatnim wywiadzie przed śmiercią. Aktor zdradził, jak bardzo chciał żyć. Słowa gwiazdora wzruszają do łez.

Od odejścia odtwórcy roli Kusego w serialu “Ranczo” minęły już trzy lata. Mimo to wielu z nas wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią utalentowanego aktora. Słowa z jego ostatniego wywiadu wyciskają łzy.

Paweł Królikowski wzruszył swoim ostatnim wyznaniem przed śmiercią

Aktor podbił serca Polaków swoją niesamowitą charyzmą i poczuciem humoru. Fani kochali go zwłaszcza w roli Kusego w kultowym serialu Telewizji Polskiej “Ranczo”. Niestety, Paweł Królikowski w pewnym momencie musiał przerwać swoją karierę zawodową z powodu rozwijającej się choroby.

Kolejne badania coraz bardziej potwierdzały przerażające przypuszczenia - aktor zmagał się ze szczególnie uciążliwą i ciężką odmianą nowotworu. Co więcej, doskonale zdawał sobie z tego sprawę.

 

Nie żyje Eryk Romanowski. Został zaatakowany na ulicy, miał tylko 16 lat

Paweł Królikowski obawiał się o swoje życie

Krótko przed śmiercią Paweł Królikowski udzielił szczerego wyznania, w którym zdradził, że obawia się o swoje życie. Z wypowiedzi aktora można było wywnioskować, że odczuwa silny lęk i niepewność tego, co go czeka. 

-Wiem, że człowiek jest słaby, delikatny, zapłakany. Ale spróbujemy to przetrwać. Nie dość, że wiem, że to jest środek głowy. To ten guz jest, jaki jest. Ten guz jest bardzo chętny do odnawiania się - mówił Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie przed śmiercią.

Rozmowa miała miejsce na krótko przed operacją aktora w 2019 roku. Zabieg był przeprowadzany na otwartym mózgu, a gwiazdor był świadomy przez cały czas jego trwania, aby lekarze mogli widzieć, czy nie dochodzi do uszkodzenia ośrodka mowy.

Paweł Królikowski wzruszył swoim wyznaniem podczas ostatniego wywiadu

W swoim ostatnim wywiadzie przed śmiercią odtwórca roli Kusego w “Ranczu” ujawnił, że obawia się nawrotu choroby. Mimo to do końca walczył z ciężką dolegliwością. Wyznał też, że nie jest w stanie opowiedzieć o swoich uczuciach, a dokładnie zrozumieją go tylko ci, którzy również zmagają się z nowotworem.

-Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie - powiedział Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie przed śmiercią.

Zobacz zdjęcia:

Paweł Królikowski 1.jpg
fot. KAPIF
Paweł Królikowski  2.jpg
fot. KAPIF
Paweł Królikowski  3.jpg
fot. KAPIF