Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paulina Młynarska udzieliła pierwszego wywiadu po mastektomii. „Szłam, trzęsłam się i huczało mi w głowie”
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 09.03.2021 21:19

Paulina Młynarska udzieliła pierwszego wywiadu po mastektomii. „Szłam, trzęsłam się i huczało mi w głowie”

Paulina Młynarska
Instagram – Paulina Młynarska

Paulina Młynarska udzieliła pierwszego wywiadu po tym, gdy wyznała, że poddała się zabiegowi podwójnej profilaktycznej mastektomii. Dziennikarka podkreśliła, że będzie to jedyny wywiad, jakiego udzieliła w tym temacie.

O zabiegu Paulina poinformowała swoich fanów tydzień temu. Na Facebooku wstawiła zdjęcie, na którym leży w łóżku przytulona do psa. Pod fotografią pojawił się bardzo szczery wpis, po którym ciężko nie uronić łzy.

Paulina Młynarska poddała się zabiegowi podwójnej profilaktycznej mastektomii

Dziennikarka podkreśliła we wpisie, że w jej przypadku nie było bezwzględnych wskazań do profilaktycznej mastektomii. Kobieta stanęła przed trudną decyzją po tym, jak wykryto u niej zmiany morfologiczne.

Wahałam się, czy o tym pisać. Jednak pomyślałam, że jeśli choć jedna/ jeden z Was weźmie to sobie do serca, to warto. Za mną podwójna profilaktyczna mastektomia – zaczęła wpis Paulina.

Paulina poinformowała fanów, że mogła zdecydować się na ścieżkę „zachowawczą”, czyli branie leków przez długie lata i częste badania kontrolne, lub na „ostre cięcie”, czyli leczenie operacyjne z jednoczesną rekonstrukcją plastyczną. Dodała, że wybór nie był łatwy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mastektomia zapobiegawcza jest obecnie, w większości cywilizowanych krajów, normalną i refundowaną procedurą medyczną – kontynuowała Młynarska.

Wpis wywołał dyskusję w komentarzach. Wiele ludzi doceniło szczerość celebrytki. Wpis skomentowany został również przez znane osoby dodające otuchy i wsparcia Paulinie.

Paulina Młynarska opowiedziała o zabiegu w wywiadzie

Paulina Młynarska w „Krytyce Politycznej” opowiedziała o szczegółach zabiegu. W rozmowie z Pauliną Januszewską, odniosła się do decyzji o zabiegu, „patriarchalna kultura odbiera kobietom prawo decydowania o własnym ciele”, które od najmłodszych lat przygotowywane jest do spełniania określonych funkcji.

Kobieta dodała również, że należy zwrócić uwagę na hipokryzję wynikającą z podejścia do kobiecego biustu. Podkreśliła, że biust wzbudza powszechne poruszenie, gdy matki próbują publicznie nakarmić swoje dziecko.

Dziennikarka opowiedziała także o reakcjach na decyzję o profilaktycznej mastektomii i zarzutach o „okaleczaniu ciała”.

Czyli co? Mam złożyć swoje życie na ołtarzu tego infantylnego fetyszyzmu? Powinnam grzecznie umierać ze strachu przy każdym badaniu kontrolnym, czekając na, to kiedy „się zacznie”? Już się robi. Niedoczekanie wasze – wyznała Młynarska.

Cały wywiad z Pauliną Młynarską można przeczytać Krytykapolityczna.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Krytykapolityczna.pl