Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Oświadczenie Luny po występie na Eurowizji. Artystka odpowiedziała hejterom
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 08.05.2024 17:45

Oświadczenie Luny po występie na Eurowizji. Artystka odpowiedziała hejterom

Aleksandra "Luna" WIelgomas
fot. JESSICA GOW/TT/AFP/East News

Luna we wtorek 7 maja 2024 roku, wystąpiła jako reprezentantka polski na Eurowizji 2024 w szwedzkim Malmö. Utwór “The Tower” poruszył serca Europejczyków, ale nie na tyle, aby mogła dostać się do ścisłego finału. Dzień po tym wydarzeniu artystka wraz z Telewizją Polską wydała oświadczenie.

Eurowizja 2024: czy bliscy wspierali Lunę?

Telewizja Polska zorganizowała konferencję prasową tuż przed wylotem Luny i całej ekipy do szwedzkiego Malmö. Udało mi się porozmawiać z artystką o tym, w jaki sposób jej bliscy okazuję wsparcie przed tak ważnym wydarzeniem:

Eurowizja zawsze była moim wielkim marzeniem, więc wsparcie rodziny jest dla mnie nieocenione. Wsparcie psychiczne i opieka mentalna ze strony moich bliskich dodaje mi sił w mojej własnej drodze. Świadomość, że jest obok ciebie ktoś na kim możesz polegać jest niezastąpiona - powiedziała mi Aleksandra Wielgomas.

Luna reprezentowała nasz kraj z utworem “The Tower”.

Eurowizja 2024: kto przeszedł dalej? Czy Polska w finale? Eurowizja 2024: komentarze po występie Luny

Eurowizja 2024: internauci zaskoczeni

Eurowizja to nie tylko pokazanie umiejętności wokalnych, ale także możliwość stworzenia niesamowitego show, które bardzo często decyduje o tym, czy dany artysta pojawi się w finale, a nawet czy wygra cały Konkurs Piosenki Eurowizji.

W internecie zamieszczono wykonanie Luny z półfinału. Komentarze, które pojawiają się z całej Europy, mówią same za siebie:

Dlaczego Polska nie przeszła kwalifikacji?

Co prawda moim faworytem jest Chorwacja, ale brak Polski w finale to skandal.

Nie rozumiem dlaczego Luna nie jest w finale! Pozdrawiam z Barcelony.

Jestem z Niemiec i bardzo kibicowałam Lunie w awansie do finału.

Po nieudanym dla Luny występie na Eurowizji 2024 artystka postanowiła wydać oświadczenie. Co napisała wokalistka?

Oświadczenie Luny po przegranym półfinale

We wtorek, 7 maja 2024 roku, Luna wystąpiła w pierwszym półfinale Eurowizji. Artystka zaprezentowała utwór “The Tower”, który według bukmacherów miał szansę na to, aby pojawić się w trakcie finałowego koncertu, który odbywa się w sobotę. 

Los jednak zadecydował inaczej. Piosenka nie pojawiła się w TOP 10 utworów, które awansują do kolejnego etapu. W związku z tym artystka wraz z Telewizją Polską zabrała głos w tej sprawie. Prezentujemy Wam całą treść oświadczenia:

Cześć kochani. Wracam do was po nocy pełnej wrażeń. Po emocjonalnym rollercoasterze. Bardzo Wam dziękuję za to że byliście ze mną, za to że jesteście ze mną, za wczorajszy występ. Ja dałam z siebie tyle ile mogłam, razem z całym moim teamem włożyliśmy w ten występ 200 procent i całe nasze serca. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego występu. Pamiętajcie, że nie ma tutaj przegranych. Wszyscy jesteśmy wygrani. Dla mnie wygraną jest bycie tutaj i wspaniały czas, że mogłam Wam przekazać tyle swojej energii, swoich emocji. Zaprezentować, to co chciałam zaprezentować. Mam nadzieję, że ta piosenka zostanie jeszcze z Wami i wracam do polski z nową energi Będę kończyć swój album. Dziękuję Wam bardzo za wsparcie i za głosy - powiedziała Luna.