Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wydarzyło się naprawdę pod Opolem. Mamy zdjęcia, mieszkańcy są porażeni
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 29.07.2020 23:32

Wydarzyło się naprawdę pod Opolem. Mamy zdjęcia, mieszkańcy są porażeni

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Opole: chwile grozy przeżyli mieszkańcy miasta. W ciągu niecałej doby straż pożarna interweniowała niemal 600 razy. Dramat szczególnie dotknął Opolszczyznę. Zdjęcia, które pojawiły się w internecie, powodują, że włos jeży się na głowie.

Opole i okoliczne miejscowości musiały stawić czoła nieprzewidywalnemu przeciwnikowi. Zgodnie z komunikatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa burze i grad sprawiły mieszkańcom wiele szkód.

Opole: heroiczna walka z pogodą

Mieszkańcy Opolszczyzny mają za sobą wyjątkowo trudną dobę. Anomalie pogodowe spowodowały wiele zniszczeń mienia. Połamane drzewa, zniszczone auta, dachy i grad wielkości piłeczki pingpongowej. W jednej z posiadłości w Polsce doszło do pożaru od uderzenia pioruna.

– W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim na Opolszczyźnie wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych — przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski. Niestety, był to budynek o trzech kondygnacjach, w którym łącznie mieszkało aż 12 rodzin.

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
  2. Z ostatniej chwili: nie żyje Andrzej Cisowski. Polacy doświadczyli ogromnej straty
  3. Jarosław Kaczyński pilnie spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Przekazał premierowi poufne informacje

Ogrom zniszczeń wywołanych przez pogodę na Opolszczyźnie

Jak informuje portal fakt.pl, wciąż trwa usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła nad Polską. Niestety, tysiące domów zostało bez prądu. Połamane drzewa i gałęzie spadały na linie energetyczne, samochody i drogi.

Zdjęcia, które pokazują skutki nawałnicy, powodują, że przecieramy oczy ze zdumienia. Na szczęście nie ma żadnych informacji o osobach, których życie lub zdrowie miało być zagrożone przez wichurę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tagi: burza opole
Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces