Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama Omeny Mensah przeżyła ciężkie chwile. „Na ulicy wyzywali nas od najgorszych”
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 18.02.2019 17:48

Mama Omeny Mensah przeżyła ciężkie chwile. „Na ulicy wyzywali nas od najgorszych”

omenaa mensah: wyróżniające

Omenaa Mensah: mama pogodynki ma za sobą trudne przeżycia. Z powodu swojego związku z ojcem pięknej pogodynki doświadczyła prześladowania i ostracyzmu. „Na ulicy wyzywali nas od najgorszych”, wspominała po latach w wywiadzie dla Vivy!. Skąd czerpała siłę, która pozwoliła jej przetrwać?

Jest inspiracją dla milionów Polek, a szczególnie tych, które doświadczają prześladowania z powodu mieszanego pochodzenia. Co sprawiło, że wyrosła na silną i przebojową kobietę? Wzorem była dla niej ukochana mama. Omenaa Mensah przyznaje, że właśnie Izabellę uważa za najodważniejszą osobę, jaką zna. Kiedy związała się z ojcem pogodynki, musiała stawić czoła uprzedzeniom i ksenofobii społeczeństwa. Jak znosiła wszechobecny ostracyzm?

Kim jest mama Omeny Mensah?

Mama Omeny Mensah, Izabella, jest rodowitą Polką, z kolei jej ojciec, Opoku, pochodzi z Ghany. Jak wyznała w wywiadzie udzielonym viva.pl, od początku los rzucał zakochanym kłody pod nogi.

Kiedy Izabella zaczęła spotykać się z przystojnym Ghańczykiem właściciel mieszkania, które wynajmowała, zadzwonił ze skargą do jej rodziców: oświadczył, że młoda kobieta „źle się prowadzi” i zażądał od nich interwencji. Jednak kiedy poznali mężczyznę, dla którego ich córka straciła serce, uspokoili się. Opoku okazał się kulturalnym i ambitnym młodym człowiekiem, który szczerze pokochał śliczną Polkę i wiązał z nią poważne plany.

– Był miły, kulturalny i zdolny. Mieli w sobie tolerancję, której mnie i siostrę od dziecka uczyli. Tata powiedział, że jeżeli ja będę z Opoku szczęśliwa, to oni też będą. […] Obawy ich minęły, gdy przekonali się, że mój przyszły mąż to bardzo dobry człowiek czytamy na viva.pl.

Niestety, chociaż rodzice szczerze polubili zięcia, małżonków regularnie spotykały szykany ze strony obcych osób. Jak wspominała Izabella Mensah, nieprzyjemności spotykały ją także, kiedy wychodziła z córeczką na spacer. Szybko zrozumiała, że musi stać się tą osobą, która będzie chroniła bliskich przed uprzedzeniami i ksenofobią.

– Czasem wolałabym, żeby to on o nas zawalczył. Ale to ja rozwiązywałam nasze problemy. Mąż ufał, że sobie poradzę. Jemu siły dodawała wiara, jest praktykującym katolikiem, a ja siłę czerpałam z rodziny i od moich dzieci – opowiedziała w rozmowie z viva.pl.

Dziś ojciec Omeny Mensah mieszka na stałe w Londynie. Jest uznanym kardiochirurgiem, który bardzo ciężko pracuje i z wielkim oddaniem dba o swoich pacjentów. Według informacji portalu fakt.pl Opoku Mensah podjął decyzję o wyjeździe po śmierci swojego syna Asebi Mensah. Nie był w stanie zostać w kraju, który kojarzył mu się z największą życiową tragedią.

Jesteśmy pełni podziwu dla odwagi mamy Omeny Mensah. Izabella Mensah to naprawdę niezwykła kobieta, która wiele poświęciła dla swoich bliskich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

omenaa mensah mama

Omenaa Mensah: mama jest dla niej najodważniejszą kobietą na świecie.

omenaa mensah mama

Omenaa Mensah korzysta z doświadczeń mamy przy wychowywaniu swojej córki Vanessy.

omenaa mensah mama

Ukochana babcia Omeny, pani Leona.

omenaa mensah mama

Omenaa Mensah ze swoim tatą Opoku. Są do siebie podobni?

omenaa mensah mama

Omena Mensah ze swoją mamą Izabellą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szelki dla psa. Jak wybrać odpowiedni model? Jak je zakładać?
  2. Ojciec Uli Chincz był legendą TVP. Gwiazda miała z nim trudne relacje?
  3. Jaka fryzura odmładza po 60? Cięcia oraz koloryzacje, które dodają świeżości
  4. Ojciec po tygodniu spędzonym sam z dziećmi. „Jestem przerażony”

źródła: fakt.pl, viva.pl