Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Fundacja Omeny Mensah uczy tolerancji. Piękna inicjatywa
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 24.02.2019 15:17

Fundacja Omeny Mensah uczy tolerancji. Piękna inicjatywa

omenaa mensah fundacja
fot. instagram.com @omenaamensah

Omenaa Mensah: fundacja pogodynki robi wiele dobrego wśród dzieci i młodzieży. To piękna inicjatywa, która uczy tolerancji. W jaki sposób? Będziesz zaskoczony, gdy usłyszysz, ile udało im się osiągnąć!

Jako dziecko wielokrotnie spotykała się z rasizmem i nietolerancją. Jej rodzice zostali poddani ostracyzmowi społecznemu za to, że pokochali się i zdecydowali na ślub. Do dziś słyszy czasem krzywdzące komentarze. Mimo to osiągnęła sukces i z ogromnym zaangażowaniem pomaga osobom, doświadczającym dyskryminacji. Omenaa Mensah: fundacja gwiazdy uczy dzieci tolerancji wobec odmienności. Ma na koncie spektakularne osiągnięcia! Na pewno o nich słyszeliście.

Omenaa Mensah: fundacja gwiazdy uczy tolerancji. W jaki sposób?

Omenaa Foundation została założona przez gwiazdę TVN w 2014 roku. Żeby uzyskać pieniądze na ten cel, rozpoczęła zbiórkę na platformie crowdfundingowej oraz zaangażowała się w liczne projekty.

Dziennikarka szybko zdała sobie sprawę, że dzięki swoim znajomościom w branży medialnej i show-biznesie może nagłośnić projekt, a tym samym zrobić wiele dobrego. Wtedy zaczęła zapraszać do współpracy znane osoby, którym leży na sercu los dzieci i młodzieży. W ich gronie znaleźli się m.in. Dawid Woliński, Lidia Kalita czy Tomasz Olejniczak. Czym dokładnie zajmuje się Omenaa Foundation?

– Fundacja zajmuje się budowaniem postaw tolerancji i wzbudzeniem w dzieciach i młodzieży pozytywnych refleksji na temat odmienności innych kultur i narodów oraz zachęcaniem do zainteresowania się losem grup mniejszościowych. […] Pokazuje, że ludzie są równi bez względu na kolor skóry czy wyznanie – czytamy na stronie omenaafoundation.com.

Ciężka praca i starania dziennikarki wkrótce zaczęły przynosić skutki. To właśnie z inicjatywy Omena Foundation w 2017 roku rozpoczęto budowę szkoły dla małych mieszkańców Temy, miasta w Ghanie, rodzinnym kraju ojca pogodynki. Na stronie regularnie pojawiają się informacje o nowych projektach.

Co robi Omenaa Mensah?

Omenaa Mensah jest nie tylko pogodynką i działaczką społeczną, lecz także wytrawną bizneswoman! Założyła nawet własną markę Ammadora z artystycznymi meblami na zamówienie, a także została współudziałowcem… energooszczędnego osiedla!

Mimo tak wielu zajęć Omenaa Mensah zawsze znajdzie czas dla swoich dzieci: Vanessy i Vincenta. Chłopczyk jest synem jej obecnego partnera Rafała Brzoski. Zakochanych łączy żyłka biznesowa oraz miłość do podróży. Regularnie publikują kolejne zdjęcia ze wspólnych wypraw oraz wyjść na oficjalne przyjęcia. Pasują do siebie idealnie!

Omenaa Mensah: fundacja gwiazdy pomaga w walce z ważnym problemem społecznym, który wciąż doprowadza do wielu tragedii. To wspaniale, że dziennikarka wykorzystuje swoją popularność, by wspierać inne osoby!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

omenaa mensah fundacja

Omenaa Mensah: fundacja pogodynki uczy dzieci i młodzież tolerancji wobec inności.

omenaa mensah fundacja

Omenaa Mensah wykorzystuje swoją popularność, by pomagać innym.

omenaa mensah fundacja

Pogodynka wspominała w wielu wywiadach, że razem ze swoją rodziną doświadczała rasizmu ze strony Polaków.

omenaa mensah fundacja

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska są w sobie bardzo zakochani. Para ma syna o imieniu Vincent.

omenaa mensah fundacja

Omenaa Mensah i jej córka Vanessa, która wspiera mamę w prowadzeniu fundacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Młoda Kora. Gwiazda od zawsze lubiła szokować wyglądem
  2. Doda kończy karierę? Piosenkarka szczerze o odejściu z show-biznesu
  3. Zimna wojna nie dostanie Oscara? Bukmacherzy przewidują wynik
  4. Co studiowała Dorota Szelągowska? Wykształcenie gwiazdy zaskoczy jej fanów!

źródła: omenaafoundation.com, pl.wikipedia.org