Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Olga Bołądź wybrała dla córki niepopularne imię. W Polsce nosi je garstka osób, ma wyjątkowe znaczenie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 20.05.2023 16:01

Olga Bołądź wybrała dla córki niepopularne imię. W Polsce nosi je garstka osób, ma wyjątkowe znaczenie

Olga Bołądź
fot. KAPiF; instagram.com/olgaboladz_official

Olga Bołądź powitała na świecie córeczkę. Na swoich mediach społecznościowych pochwaliła się pierwszymi ujęciami z dziewczynką. Zdradziła również, jak dała jej na imię. Jej wybór był nietuzinkowy!

Znaczenia imienia ma wyjątkowy wydźwięk. W dodatku w Polsce nosi je niewiele osób. 

Olga Bołądź została mamą. Pochwaliła się pierwszymi kadrami z córeczką!

Olga Bołądź już jakiś czas temu poinformowała, że zostanie mamą. Od tego czasu chętnie pozowała w swoich mediach społecznościowych do zdjęć z widocznym brzuszkiem. Nic więc dziwnego, iż gdy córeczka aktorki przyszła na świat, ta postanowiła podzielić się szczęśliwą nowiną!

Gwiazda opublikowała na swoim Instagramie post, w którym zamieściła kilka zdjęć z widocznym noworodkiem. W opisie poinformowała, że dla córeczki wybrała imię Rita.

- Od kilku dni jest z nami nasza córeczka i siostra. Pozdrawiamy was z domu, dumni rodzice najcudowniejszej dziewczynki, która będzie zmieniać ten świat na lepsze - napisała Olga Bołądź.

Justyna Kowalczyk pokazała ostatnią wiadomość od Kacpra. Poruszająca treść

Olga Bołądź zdradziła imię córki. Jakie ma znaczenie?

Imię Rita jest wyjątkowe pod wieloma aspektami. Osoba, która je nosi, jest często zdecydowana i uparta, co pozwala jej dążyć do spełnienia życiowych celów. Lubi zaskakiwać innych spontanicznością, co więcej bywa nieprzewidywalna dla samej siebie, gdyż stale odkrywa w sobie nowe cechy i talenty. Doskonale odnajduje się w towarzystwie innych ludzi, jest lubiana i towarzyska. Ma w sobie ciekawość poznawania świata, posiada również dobrze rozwiniętą intuicję, dzięki której umie poznać się na drugiej osobie.

Olga Bołądź celowo użyła zwrotu o “dziewczynce, która będzie zmieniać świat na lepsze”. Okazuje się, że w dosłownym znaczeniu Rita to “ta, co lata wysoko”; nosi w sobie niezwykły potencjał oraz determinację, by wcielać w życie zmiany.

Olga Bołądź wybrała dla córki wyjątkowe imię. W Polsce nosi je niewiele osób

Głównymi cechami, którymi może pochwalić się posiadaczka imienia Rita, to piękno, wesołe usposobienie oraz inteligencja. Jest ona również niezwykle wymagająca — w stosunku do innych, ale i siebie samej. Jej patronką jest św. Rita z Cascii, rośliną mięta, a zwierzęciem — wilk.

Rita to imię, które obecnie funkcjonuje samodzielnie, pochodzi jednak od zdrobnienia imion zakończonych na -rita, np. Margarita (Małgorzata). W Polsce noszą je zaledwie 2792 osoby! Imieniny obchodzą 29 kwietnia oraz 22 maja.

Mamy nadzieję, że z takim imieniem córce Olgi Bołądź uda się doświadczyć w życiu samych sukcesów!

źródło: www.znaczenie-imion.net