Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Monika Olejnik pokazała, jak świętuje 11 listopada. Z tej okazji pokazała siebie pędzącą w krótkich spodenkach. „W maratonie”
Michał Fitz
Michał Fitz 11.11.2022 23:05

Monika Olejnik pokazała, jak świętuje 11 listopada. Z tej okazji pokazała siebie pędzącą w krótkich spodenkach. „W maratonie”

Monika Olejnik
TRICOLORS/East News

Dziś wiele popularnych osób pokazuje, w jaki sposób spędza Narodowe Święto Niepodległości. Spora część z nich postanowiła uczcić go marszem przez ulice Warszawy, ale Monika Olejnik zdecydowała się na nietypowy maraton.

Nie chodziło jej bowiem o organizowany dziś Bieg Niepodległości. Miała na myśli maraton kultury, na który zabrała swoich obserwujących przy pomocy materiałów, które opublikowała.

Monika Olejnik w Narodowe Święto Niepodległości

W mediach społecznościowych dziennikarki pojawił się post z wieloma różnymi, pozornie niezwiązanymi ze sobą zdjęciami. Monika Olejnik określiła go właśnie mianem maratonu kultury. Sama wierzy bowiem, że to właśnie kultura i sztuka pozwalają poczuć miłość, empatię oraz szacunek, które szczególnie w tym dniu są bardzo istotne.

W związku z tym udostępniła, chociażby swoje nagranie z koncertu „The Rolling Stones” oraz prywatnej sesji śpiewu z Grzegorzem Markowskim i jego córką. Pośród opublikowanych materiałów znalazły się także te, które wprost nawiązywały do wspierania tych, którzy tego potrzebują. Jeden okazywał solidarność Ukrainie, a drugi przypominał, jak pomagano uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.

Co ciekawe, Monika Olejnik w swojej kompilacji zdjęć przemyciła także jedną fotkę zrobioną jej w trakcie joggingu. Możemy wnioskować, że zrobiła to, by w jakiś sposób nawiązać do tytułowego maratonu.

Co w Narodowe Święto Niepodległości wspomina Monika Olejnik?

Dziennikarka jasno dała do zrozumienia, że muzyka i kultura są w jej życiu wszechobecne. W ten wyjątkowy dzień wspomina jednak przede wszystkim pewien szczególny, opowiadający naszej ojczyźnie utwór. Chodzi o „Nie pytaj o Polskę” autorstwa Grzegorza Ciechanowskiego, wokalisty zespołu „Republika”.

Jak się szybko okazało, nie tylko Monika Olejnik wspomina dziś ten utwór. W sekcji komentarzy pojawiło się sporo odpowiedzi, w których internauci zaznaczali, że również bardzo lubią tę piosenkę.

– Uwielbiam — skomentowała krótko Maja Włoszczowska.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
    3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka