Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest Jerzy Starak? Ojciec Piotra Woźniaka-Staraka to wpływowy milioner
Maria Czarniecka
Maria Czarniecka 23.08.2019 14:20

Kim jest Jerzy Starak? Ojciec Piotra Woźniaka-Staraka to wpływowy milioner

jerzy starak ojciec
fot. screen YouTube Konfederacja Lewiatan

Ojciec Piotra Woźniaka-Staraka jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Zbudował potężne imperium, a biznesem zaczął się zajmować bardzo młodym wieku. Kim jest ojczym tragicznie zmarłego producenta filmowego? Jego majątek obliczany jest w miliardach.

Jest jednym z najważniejszych polskich biznesmenów. Na liście najbogatszych Polaków magazynu Forbes zajmuje 5 miejsce. W przeciwieństwie do swoich dzieci nie skończył zagranicznych prestiżowych szkół, a wykształcenie zdobył w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przyszywany ojciec Piotra Woźniaka- Staraka razem ze swoją drugą żoną stworzył wielkie biznesowe imperium i dzisiaj swój majątek szacują na niemal 6 miliardów złotych.

Na czym zarobił Jerzy Starak?

Ojciec Piotra Woźniaka- Staraka po ukończeniu studiów założył swoją pierwszą firmę Comindex, jedno z największych przedsiębiorstw polonijnych, a po zakończeniu PRL wprowadził do Polski firmę Plamolive i Colgate.

Kupił firmę Polpharma i przejął warszawską Polfę dzięki czemu przejął polski rynek farmacuetyczny. Jakiś czas później kupił też udziały w innych polskich przedsiębiorstwach, dzięki czemu jego majątek zaczął mnożyć się w nieopisanym tempie.

W 2008 roku otworzył własną fundację, której celem jest wspieranie rozwoju młodych zdolnych ludzi.

Ojciec Piotra Woźniaka-Staraka zarabia miliony

Biznesmen przejął większość polskiego rynku farmaceutycznego. Zapewne każdy Polak w swojej apteczce znajdzie produkty pochodzące z Polpharmy. To właśnie tam produkowana jest Polopiryna, Etopiryna czy Acard.

Razem ze swoją żoną, Anną Woźniak-Starak prowadzą również prestiżową restaurację w Łazienkach Królewskich w Warszawie Belvedere. Stołował się w niej Mick Jagger, Barack Obama, Roman Polański czy Claudia Schiffer.

Para miliarderów swoje pieniądze inwestuje również w nieruchomości i sztukę. Małżeństwo może pochwalić się jedną z największych prywatnych kolekcji obrazów w Polsce.

Ojciec Piotra Woźniaka- Staraka był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną ma syna Piotra, o którym niewiele wiadomo, z drugą żoną, Anną, ma córkę Julię. Przysposobił Piotra, kiedy ten był jeszcze małym chłopcem.

Zobacz zdjęcia:

Ojciec Piotra Woźniaka- Staraka

Ojciec Piotra Woźniaka-Staraka od początku czuł się jak ojciec, a nie ojczym Piotra- przysposobił go, kiedy ten był jeszcze małym chłopcem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile zarobili producenci serialu „Ucho Prezesa”? Wcale nie tak dużo
  2. Rozstanie z Alicją Bachledą-Curuś było dla Woźniaka-Staraka traumą, łączyła ich wielka miłość. Dziś wiadomo, dlaczego się skończyła
  3. Największy gwiazdor ”M jak miłość” rozstał się z narzeczoną? Fani są zaniepokojeni
  4. ”The Voice of Poland” ma nowych prowadzących. TVP zaskoczyło swoją decyzją, to będzie ich wspólny debiut
  5. Piękna gwiazda zaręczyła się! Blond piękność właśnie złamała serce wielu mężczyzn
  6. Fatalne doniesienia o Agnieszce Woźniak-Starak. Konieczna była pomoc specjalisty
  7. Do szamponu dodała trochę sody oczyszczonej. Nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła, gdy spojrzała w lustro

źródło: wikipedia.pl, plejada.pl