Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Odwiedzili dom babki zielarki z „Ranczo”. Ich oczom ukazał się smutny widok
Michał Fitz
Michał Fitz 15.11.2022 15:06

Odwiedzili dom babki zielarki z „Ranczo”. Ich oczom ukazał się smutny widok

Ranczo
fot. kadr z serialu „Ranczo”

Wiele znanych z serialu „Ranczo” budynków stało się z biegiem lat atrakcjami turystycznymi w miejscowościach, w których kręcono show. Podobnie jest z domem babki zielarki. W jakim stanie obecnie jest?

Pokazali to pewni użytkownicy TikToka, którzy zdecydowali się odwiedzić to legendarne dla fanów serialu miejsce. Mogli się nieźle zdziwić tym, co ujrzeli.

„Ranczo”: Jak dziś wygląda dom babki zielarki?

Niestety, okazuje się, że dom babki zielarki wcale nie wygląda. Jak poinformował użytkownik wyżej wspomnianej platformy, po przyjściu na miejsce, w którym stał dom, podróżujących wita puste, rozkopane pole. Serialowy zabytek został już bowiem rozebrany.

Taki stan rzeczy nie powinien jednak dziwić. Dom już w trakcie kręcenia show wyglądał na dosyć zaniedbany i to nie tylko ze względu na potrzeby serialu. Po zakończeniu nagrań jego stan musiał się regularnie pogarszać, co prawdopodobnie doprowadziło do podjęcia decyzji o jego wyburzeniu. Niewykluczone też, że wpływ na szybsze wyniszczenie budynku mieli tłumnie pielgrzymujący do niego fani serialu.

Warto zaznaczyć, że jeszcze we wrześniu tego roku budynek wciąż stał, bo dotarła do niego redakcja „Świata Gwiazd”. Wtedy jednak był już w na tyle złym stanie, że ogrodzono go taśmą. Pobliska tabliczka informowała, że jest na sprzedaż.

„Ranczo”: Jak domek wyglądał 3 lata temu?

W serwisie YouTube można znaleźć też filmik, w którym twórcy kanału Urban Explorers pokazują, jak dom wyglądał 3 lata temu. Podróżnikom udało się nawet nagrać jego wnętrze. Część pomieszczeń była zachowana w dobrym stanie, choć niemal na każdej ścianie wyryte lub napisane zostały pseudonimy i imiona osób, które go odwiedziły. Podłogi były jednak zaskakująco czyste i nawet nie bardzo zniszczone.

W niektórych pokojach wyglądało to jednak zgoła inaczej. Pełno w nich było najróżniejszych śmieci. Pośród nich można było dostrzec ubrania, a nawet materace, które wskazywały na to, że ktoś prawdopodobnie koczował tam w trakcie zimy.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi
Tagi: Ranczo
Powiązane
Sławomir i Kajra
Sam Sławomir będzie miał problemy aby zdobyć komplet punktów. Ten quiz jest najtrudniejszy na świecie