Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nikt nie spodziewał się, że Robert Leszczyński tak umrze
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.02.2024 22:04

Nikt nie spodziewał się, że Robert Leszczyński tak umrze

Robert Leszczyński
AKPA

Robert Leszczyński słynął ze swojego ciętego języka i charakterystycznej fryzury. Za życia jako krytyk muzyczny naraził się kilku gwiazdom polskiej sceny. Doczekał się trzech córek, które właśnie są u progu dorosłości. Choć nigdy się nie ustatkował, żył w dobrych relacjach ze swoimi partnerkami. Zmarł nagle i niespodziewanie. Jego najstarsze dziecko opublikowało post w rocznicę śmierci dziennikarza.

Robert Leszczyński był aktywnym dziennikarzem

Był z niego prawdziwy człowiek orkiestra, prezentował sety DJ-skie, pełnił rolę krytyka muzycznego, kierował działami tygodnika “Wprost”. Zaczynał jednak w “Gazecie Wyborczej”, dla której pisał recenzje dzieł polskich artystów. Był współzałożycielem zespołu “Karate Musiq” i przez cztery edycje zasiadał przy stole jurorskim w programie “Idol”. Miał nawet swój epizod w karierze politycznej, kilkukrotnie startował w wyborach samorządowych i parlamentarnych.

Niestety ani razu nie udało mu się uzyskać mandatu. Pomimo to był aktywny w swojej branży, przez co naraził się niektórym polskim gwiazdom muzyki. Katarzyna Nosowska z Kazikiem Staszewskim napisała utwór “Zoil” krytykujący jego działalność jeszcze kiedy pisał dla “Gazety Wyborczej”. Jego postać została również przywołana w dwóch piosenkach zespołu “Pidżama Porno”.

"Ocenianie bywa bardzo bolesne. Zwłaszcza na początku kariery dziennikarskiej, kiedy wszyscy zastanawiają się, kim jest ten gnój, żeby ferować wyroki. A ty przychodzisz i mówisz: zdaniem niżej podpisanego Roberta Leszczyńskiego na tę płytę szkoda prądu. Wstręty, które mnie później spotykały ze strony rozmaitych "gwiazd" naszej muzyki, nie były przyjemne, ale ja powtarzałem, że nie jestem od lubienia i przyjaciół szukam poza branżą muzyczną. Czytelnicy to doceniali"

- opowiadał Robert Leszczyński w rozmowie z “Galą”.

Pamiętacie „Od przedszkola do Opola”? Każdy marzył, by wystąpić w programie Był gwiazdą „Idola”, prowadził największe eventy i nagle zapadł się pod ziemię. Co dzieje się z Maciejem Rockiem?

Robert Leszczyński nigdy się nie ustatkował

Życie rodzinne dziennikarza nie należało do konwencjonalnych. Mężczyzna nigdy się nie ożenił, choć doczekał się trzech córek. Pierwsza z nich przyszła na świat w 2003 roku i jest owocem związku z aktorką Alicją Borkowską. Vesna skończy w tym roku 21 lat. Parę lat później Robert Leszczyński poznał Maję Korpałę, która uczestniczyła w popularnym na początku milenium reality-show “Bar”. W 2006 roku na świat przyszła Keira, druga córka krytyka muzycznego. Jego trzecie dziecko nosi imię Paulina.

Gdy jego pierwsza partnerka doznała udaru mózgu, po którym zapadła w śpiączkę, mężczyzna przejął opiekę nad najstarszą córką. Wspierał też Alicję Borkowską w powrocie do zdrowia, choć medycy nie dawali na to zbyt dużych szans. Rehabilitacja przyniosła jednak oczekiwane owoce.

ZOBACZ TEŻ: Wstrząsające słowa córki zmarłego Roberta Leszczyńskiego

Robert Leszczyński zginął nagle

W kwietniu 2015 roku dziennikarz został odnaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Odszedł zupełnie niespodziewanie, a okoliczności śmierci są niezwykle przykre. Prokuratura zleciła sekcję zwłok, aby sprawdzić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Okazało się, że mężczyzna chorował na cukrzycę, o której nie miał pojęcia. Doszło do zaburzeń metabolicznych w wyniku schorzenia.

idol600.jpg
Źródło: AKPA

Wczoraj, 10 lutego, Robert Leszczyński skończyłby 57 lat. Jego pamięć postanowiła uczcić najstarsza córka Vesna, publikując wzruszające zdjęcie w swoich mediach społecznościowych.

“Dzisiaj Robson obchodziłby 57. urodziny (wodnik). Rest in power. Robson forever”

- czytamy w publikacji.

Vesna pasjonuje się muzyką i aktorstwem, co zapewne odziedziczyła po rodzicach. Właśnie stawia pierwsze kroki w drugiej z tych branż, zagrała w musicalu “Metro” i serialu “Mental”.