Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niedziele handlowe wrócą? Jest oficjalne stanowisko, już wszystko jasne
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 08.06.2020 18:46

Niedziele handlowe wrócą? Jest oficjalne stanowisko, już wszystko jasne

weekend
Fot.Mehrad Vosoughi, Unsplash

Niedziela handlowa to dzień wypadający przed świętem lub długim weekendem, które ogranicza możliwość zrobienia zapasów spożywczych, przemysłowych i odzieżowych. Wciąż pamiętamy czasy, kiedy ostatni dzień tygodnia nie był traktowany jako wolny od zakupów i wszystkie sklepy oraz galerie handlowe były otwarte. Wiemy, czy niedziele handlowe powrócą. Solidarność i Forum Związków Zawodowych zabrało głos.

Niedziela handlowa od początku wzbudzała wiele kontrowersji i dzieliła polaków. Na początku wprowadzenia zakazu, sklepy były pozamykane w co drugą niedzielę. Teraz, możliwości zrobienia zakupów w ten dzień tygodnia jest zaledwie kilka w całym roku. Wiemy, czy ustawa przejdzie nowelizację.

Czy niedziela handlowa powróci?

Jak podaje dziennikbaltycki.pl NSZZ Solidarność nie zgadza się na przywrócenie handlu w niedzielę. Wielu przedsiębiorców i organizacji ich zrzeszających wysyła apelacje o możliwość otwarcia sklepów ostatniego dnia tygodnia. Według ich opinii mogłoby to pomóc odzyskać równowagę finansową dla tych, których firmy ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa.

Forum Związków Zawodowych wydało swoją opinię. Jak dowiadujemy się z portalu dziennikbaltycki.pl, FZZ twierdzi, że powolne powracanie do handlu w niedziele pozytywnie wpłynie na sytuację gospodarczą i przemysłową w kraju. Oczywiście, należy wcześniej zapewnić należyte bezpieczeństwo wszystkim, którzy tego dnia musieliby stawić się w miejscu pracy.

  1. Córka Ewy Błaszczyk od dawna skrywała prawdę. Po latach przerwała milczenie
  2. Nigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek. Ma przecudowne i zupełnie nieznane właściwości
  3. Kraj, który już pokonał epidemię. Właśnie wyzdrowiał ostatni zakażony

Niedziela handlowa ma wpływ na nasze zdrowie?

Z informacji zamieszczonych na portalu dowiadujemy się, że Solidarność zwraca uwagę na to, że pracownicy handlu w czasie epidemii pracują w ogromnym stresie, strachu o zdrowie i życie swoje oraz swoich rodzin. Związek zawiera jasne stanowisko, że niedopuszczalne jest, by kosztem zdrowia pracowników handlu obarczano problemy finansowe przedsiębiorców i wielkich koncernów.

Niedziela handlowa w tym roku wypada tylko 7 razy. Możliwość sprzedaży w swoim sklepie mają tylko ci, którzy jako właściciele sami staną za kasą. Tylko w ten sposób osiedlowe minimarkety i butiki mogą być otwarte.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

niedziela handlowa

FZZ twierdzi, że niedziela handlowa i ich przywrócenie miałoby pozytywny wpływ na sytuację gospodarczą i przemysłową w kraju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia
  3. Co zauważyłeś jako pierwsze? Odpowiedź odkrywa wszystkie twoje lęki i złe rzeczy w twoim życiu
  4. Polska właśnie pobiła ponury rekord. Niestety, nie ma się czym chwalić
  5. Bezdomny znalazł na ulicy czyjąś własność. Postanowił ją zwrócić, w zamian dostał rzecz o wiele cenniejszą od pieniędzy
  6. Nie zobaczymy Kingi Rusin w uwielbianym programie TVN. Podano smutny powód, widzowie zaleją się łzami

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Tagi:
Powiązane
Beata Tadla, Beata Tyszkiewicz, Marcin Hakiel, logo "Taniec z Gwiazdami"
Kto wygrał 3. edycję "Tańca z gwiazdami"? A kto zbierał najgorsze noty w 8. odsłonie?