Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Urszula Gałecka. Aktorka grała w serialu „Kolumbowie”
Karol Osiński
Karol Osiński 25.11.2021 08:28

Nie żyje Urszula Gałecka. Aktorka grała w serialu „Kolumbowie”

Urszula Gałecka
Fot. Muzeum Kinematografii w Łodzi

Dotarła do nas bardzo przykra informacja. Zmarła kultowa polska aktorka, Urszula Gałecka. W latach 70. uchodziła za seksbombę polskiej sceny teatralnej. Przyczyna śmierci nie została podana. Miała 71 lat.

W ostatnich tygodniach opuściło nas zbyt wielu znanych polskich artystów. Tym razem podano informację o śmierci kolejnej, popularnej aktorki.

Nie żyje aktorka Urszula Gałecka

Artystka przyszła na świat 30 marca 1950 roku w Krakowie. Rozbłysk jej kariery datowany jest na lata 70. Została wówczas okrzyknięta jedną z najpiękniejszych aktorek swojego pokolenia, co w połączeniu z jej talentem teatralnym przełożyło się na angaż w wielu filmach i serialach.

Najpopularniejszymi produkcjami, w jakich przyszło jej występować były filmy: „Molo”, „Polowanie na muchy”, „Czekam na Monte Carlo”. W ostatnim z wymienionych wcielała się w postać, która miała być podobieństwem szwajcarskiej aktorki Ursuli Andress. Kobieta zasłynęła z roli pierwszej kobiety Jamesa Bonda.

Poza tym występowała również w: „Albumie polskim”, serialu „Kolumbowie”, czy też filmie „Dekameron 40”. W swojej karierze miała przyjemność występować obok takich aktorów jak: Jan Englert, Krzysztof Chamiec, czy Tadeusz Gwiazdowski. Rodzinie zmarłej przesyłamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: se.pl

Tagi: aktorka
Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji