Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Sława Mikołajczyk. Trudno uwierzyć w to, co stało się tuż przed jej śmiercią. Na miejscu był syn
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.11.2023 19:36

Nie żyje Sława Mikołajczyk. Trudno uwierzyć w to, co stało się tuż przed jej śmiercią. Na miejscu był syn

Nie żyje Sława Mikołajczyk z Trubadurów
fot.facebook.com/ZbyszekRabiński; Nie żyje Sława Mikołajczyk z Trubadurów, fot. Facebook/Zbyszek Rabiński

Właśnie gruchnęła przykra informacja z polskiego show-biznesu. Nie żyje jedna z najwybitniejszych wokalistek. Sława Mikołajczyk odeszła 22 listopada 2023 roku. 

Nie żyje Sława Mikołajczyk z zespolu Trubadurzy

Właśnie przekazano dramatyczną wiadomość o śmierci wokalistki, która przez lata współpracowała z takimi zespołami, jak Trubadurzy, Alibabki, czy Czerwono-Czarni. Sława Mikołajczyk odeszła niespodziewanie 22 listopada 2023 roku.

Informację o jej odejściu przekazał jej bliski przyjaciel Zbigniew Rabiński za pomocą swojego profilu na Facebooku. To właśnie on poinformował również o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia ikony polskiej sceny muzycznej.

Marian Lichtman i Trubadurzy w Opolu. Podczas ich występu widownia aż podniosła się z krzeseł

Sława Mikołajczyk była jedną z największych polskich gwiazd

Wielka kariera wokalistki rozpoczęła się już w 1962 roku, gdy wystąpiła na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie od razu wylądowała w tak zwanej “Złotej Dziesiątce”. Później pojawiła się na festiwalu w Opolu, gdzie miała okazję wystąpić u boku zespołu Trubadurzy

W latach osiemdziesiątych rozpoczęła się jej przygoda w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyjechała wraz z Krzysztofem Krawczykiem na jego wielką trasę koncertową po USA. Niestety, równie szybko musiała zrezygnować ze względu na problemy rodzinne i zdrowie swojego syna Sebastiana, który nie mógł przylecieć do niej do Stanów.

Sebastian, mój syn, był wtedy w szkole podstawowej i potrzebował stałej opieki. Próbowałam załatwić mu wyjazd do mnie, ale Sebastian nie dostał paszportu. Wróciłam do kraju - zdradziła wówczas Sława Mikołajczyk w “Życiu na gorąca”

Sława Mikołajczyk miała poważne problemy zdrowotne

Po powrocie do ojczyzny i rezygnacji z występów u boku Krzysztofa Krawczyka za oceanem gwiazda skupiła się na swoim życiu rodzinnym i zrezygnowała z wielkiej sceny. Od tej pory mieszkała w Łodzi i unikała polskiego show-biznesu.

Kilkanaście dni temu po raz pierwszy pojawiły się wieści o nagłym pogorszeniu jej stanu zdrowia, które przekazał jej bliski przyjaciel Zbigniew Rabiński. Okazało się, że Sława Mikołajczyk zasłabła i wylądowała w szpitalu. On też opowiedział o kulisach jej śmierci na swoim profilu na Facebooku. 

Gdy ze Sławą było źle i leżała w szpitalu, zawiadomiono jej jedynego syna, o złym stanie zdrowia mamy. On mieszka w Irlandii, ale natychmiast zorganizował wszystko i przyleciał. Sława była nieprzytomna. Gdy syn przyjechał i wraz z bliskimi stanął przy jej łóżku, ona na moment odzyskała przytomność. Porozmawiała z nim chwilę, pożegnała się i tego samego dnia zmarła. To było tak, jakby na niego czekała 

Źródło: fakt.pl

Nagle, na ulicy tłum fanów otoczył Krawczyka Juniora. Wydarzyło się coś niezwykłego, łzy napływają do oczu
Screen z programu „Uwaga” TVN, youtube @ UwagaTVN
Fani muzyki Krzysztofa Krawczyka z Łodzi mogli wczoraj uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Na ulicy Piotrkowskiej pojawił się Krawczyk Junior z Marianem Lichtmanem, a z głośników popłynęła muzyka. Co się wydarzyło? Krzysztof Igor Krawczyk, kiedy akurat nie procesuje się w sądzie z Ewą Krawczyk, spełnia swoje marzenie o zostaniu muzykiem. Pomaga mu w tym Marian Lichtman z zespołu Trubadurzy. Obaj panowie pracują nad teledyskiem do piosenki „Tato”, ze słowami Krawczyka Juniora i muzyką skomponowaną przez Lichtmana. Utwór jest symbolicznym hołdem dla nieżyjącego ojca i pożegnaniem.
Czytaj dalej
Publiczność oszalała, a po chwili w oczach miała łzy. Gdy na scenę wpadła Halina Frąckowiak, nikt nie mógł oderwać wzroku
Halina Frąckowiak
fot. kadr z „Wakacyjnej Trasy Dwójki” TVP
Trwa kolejna odsłona Wakacyjnej Trasy Dwójki. Nagle na scenę wyszła Halina Frąckowiak. 75-letnia gwiazda zrobiła prawdziwe show. Widzowie nie mogli powstrzymać emocji, wszyscy patrzyli tylko na wokalistkę. Ta edycja Wakacyjnej Trasy Dwójki jest pod wieloma nietypowa. Sam czas transmisji okazał się wyjątkowy, ponieważ zamiast niedzielnej zabawy, otrzymaliśmy poniedziałkowe, wzruszające zwieńczenie trwających od trzech dni obchodów Święta Wojska Polskiego. Imprezę prowadzą Tomasz Kammel, Karolina Pajączkowska, Aleksander Sikora i Ida Nowakowska, zaś wieczór uświetniają takie gwiazdy, jak Trubadurzy, Dagmara Bryzek, Julia Belei, Jan Pietrzak, Marien, czy wreszcie — Halina Frąckowiak.
Czytaj dalej