Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje legendarny aktor Robert Hogan. Filmy z jego udziałem były kultowe
Karol Osiński
Karol Osiński 03.06.2021 10:35

Nie żyje legendarny aktor Robert Hogan. Filmy z jego udziałem były kultowe

Urszula Gałecka
fot. Lelum.pl

Do mediów trafiła bardzo przygnębiająca wiadomość. Nie żyje słynny amerykański aktor, Robert Hogan. Występował w kultowych produkcjach tj. „Bonanza”, „Batman”, czy „M.A.S.H”. Przez kilka lat zmagał się z chorobą Alzheimera, jednak bezpośrednią przyczyną jego śmierci miały być powikłania po przebytym niedawno zapaleniu płuc. Artysta zmarł 27 maja, jednak informacja dotarła do nas właśnie teraz. Miał 87 lat.

Śmierć gwiazdora amerykańskiej filmówki poruszyła mediami społecznościowymi. W wielu miejscach pojawiły się wspomnienia jego twórczości. Fani są załamani.

Robert Hogan nie żyje

Informację o śmierci Roberta Hogana, jako pierwsi podali jego bliscy. Od wielu lat mieszkał w Maine w stanie Nowa Anglia, gdzie również na wieki zamknął swoje powieki. W 2013 roku zdiagnozowano u niego naczyniową chorobę Alzheimera.

Jego rodzina wystosowała specjalny nekrolog, w którym zawarto życiorys, oraz część kariery zawodowej zmarłego aktora. Przyszedł na świat w 1933 roku w stanie Queens w Nowym Jorku, a zaraz po ukończeniu szkoły wstąpił w szeregi wojsk i wyjechał do Korei.

Po tym czasie zdecydował się wybrać na studia inżynieryjne na New York University, jednak jeden z profesorów zasugerował mu, by przeszedł test umiejętności, sprawdzający, czy aby na pewno nadaje się na inżyniera. Wyniki pokazały jasno, że nadaje się na aktora.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Po pierwszym semestrze bystry profesor zasugerował, aby zdał test umiejętności, aby ustalić, czy inżynieria naprawdę najlepiej pasuje do tego towarzyskiego młodego człowieka – napisała rodzina Roberta Hogana w nekrologu.

Kim był Robert Hogan?

Po przebytym teście, sprawdzającym umiejętności Hogana, zdecydował się przenieść na Amerykańską Akademię Sztuk Dramatycznych, gdzie rozwinął skrzydła do tego stopnia, że kolejne 60 lat życia spędził na scenie.

Przez całą swoją karierę zawodową wcielił się w ponad 150 ról, jednak najpopularniejszymi produkcjami, poza wcześniej wspomnianymi, w których wystąpił były: „Secrets of Midland Heights”, „Operacja halka”, „Morderstwo, ona pisała”, „Gunsmoke”, „Barnaby Jones”, „The Rockford Files”, czy „Peyton Place”.

Rodzina aktora nie zapomniała także wspomnieć o jego wyjątkowych występach na wielkim ekranie. Były to m.in. filmy: „Species II” i „Blue Christmas”. Miał przyjemność zaprezentować swój talent aktorski także w kilku projekcjach Broadwayowskich.

Robert Hogan był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa ma troje dzieci, oraz doczekał się dwójki wnucząt. Do śmierci jego małżonką była 38-letnia powieściopisarka Mary Hogan.

Zobacz zdjęcia:

Robert Hogan, actor on ‚Peyton Place’ and ‚The Wire,’ dead at 87 https://t.co/rN01Zu2Sg9 pic.twitter.com/2csj0BFVj0

— New York Post (@nypost) June 2, 2021

Zmarł aktor Robert Hogan. Miał 87 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Fatalna wiadomość, nie żyje młody muzyk. Artysta zostawił list
  2. Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom nie należy do typowych
  3. Kaźmierska w ciemnych włosach ściętych na chłopaka. Fanów zatkało na jej widok

Źródło: nypost.com

Tagi: Robert Hogan
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?