Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Krzysztof Piotrowski. Zmarł na stwardnienie zanikowe boczne SLA
Karol Osiński
Karol Osiński 25.07.2021 20:18

Nie żyje Krzysztof Piotrowski. Zmarł na stwardnienie zanikowe boczne SLA

Krzysztof Piotrowski
Fot. Facebook.com/ Grill u Krisa

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Piotrowski, osoba dobrze znana osobom, podróżującym po Mazurach. Przez lata prowadził kultowy gastronomiczny lokal o nazwie Grill u Chrisa, znajdujący się w miejscowości Jora Wielka, której był sołtysem. Przez ostatnie lata zmagał się ze stwardnieniem zanikowym bocznym SLA. Miał 72 lata.

Wielbiciele ryb z grilla i innych smakołyków przez wiele lat zaglądali do Krisa, by skosztować prawdziwej mazurskiej kuchni. Niestety szef kuchni już nigdy nie przygotuje im ich ulubionych posiłków.

Nie żyje Krzysztof Piotrowski

Sołtys Jory Wielkiej uchodził za prawdziwego mistrza gastronomii, ale nie tylko. Znany był przede wszystkim z niezwykłych umiejętności kuchennych, jednak jego specjałami były także nalewki własnej produkcji, które klienci mieli okazję skosztować.

Ludzie mogli rozpoznać Piotrowskiego po jego charakterystycznym różowym kapeluszu, który czasami zmieniał na czerwony. Ludzie przyjeżdżali na Mazury, często po to, by po wypoczynku zjeść u niego pyszny posiłek.

Niestety jakiś czas temu zdiagnozowano u niego śmiertelną chorobę stwardnienia zanikowego bocznego SLA. Jedna dawka leku kosztowała 20 tys. złotych, co znacznie przekraczało jego możliwości. W tym celu chciał nawet sprzedać swój dom, jednak zostałby wówczas bez dachu nad głową. W tym celu zorganizowano dla niego zbiórkę pieniężną.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Od roku zaczęły mi słabnąć nogi tak, że przy małym potknięciu przewracałem się i nie mogłem podnieść się o własnych siłach […] Stwierdzono u mnie stwardnienie zanikowe boczne – SLA. Jest rzadka choroba, która następuje nie wiadomo skąd, chorzy po diagnozie żyją średnio 5 lat – pisał Piotrowski na zbiórce internetowej.

Niestety 23 lipca podano informację o jego śmierci. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Zmarł Krzysztof Piotrowski. Miał 72 lata.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Poważny wpadek. Wracali z wakacji, rodzice i sześcioro dzieci ciężko ranni
  2. Były szef CBŚ powiedział, co mogło stać się z Jackiem Jaworkiem
  3. Policja przypadkiem natrafiła na poszukiwanego. Został zatrzymany

Źródło: mazury24.eu

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"