Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje genialny aktor Jacek Kiss. Widzowie Polsatu pokochali go za rolę w serialu „Psie serce”
Michał Fitz
Michał Fitz 22.12.2022 21:06

Nie żyje genialny aktor Jacek Kiss. Widzowie Polsatu pokochali go za rolę w serialu „Psie serce”

Jolanta Lothe
David Tomaseti / Unsplash

Niestety docierają do nas bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić szczególnie fanów lalkarstwa. Nie żyje bowiem jeden z najwybitniejszych aktorów z tej dziedziny, Jacek Kiss. Zasłynął również z roli w serialu emitowanym na antenie stacji Polsat.

O śmierci artysty poinformowali jego wieloletni współpracownicy z Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Był z nim związany przez większą część swojego życia.

Nie żyje Jacek Kiss

Wspomniany wyżej teatr opublikował w swoich mediach społecznościowych post, w którym poinformował o śmierci aktora. Nie podano jednak przyczyny zgonu. Zaznaczono natomiast, że mężczyzna zmarł 20 grudnia. Miał 79 lat.

Teatr udostępnił też informacje o ostatnim pożegnaniu artysty. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 28 grudnia o godzinie 12.00 w kościele św. Anny na Wilanowie. Zostanie on pochowany na miejscowym cmentarzu.

Jacek Kiss  – kariera

Lalkarstwo wciąż jest w naszym kraju mocno niedocenioną formą sztuki aktorskiej, dlatego Jacek Kiss nie był osobą aż tak popularną, jak powinien być, biorąc pod uwagę jego talent. Koledzy z branży zachwycali się jego interpretacjami i świetnym operowaniem głosem.

Reklama

TOP5 nieoczywistych prezentów dla dzieci

Przez prawie 40 lat był związany z warszawskim Teatrem Lalek Guliwer. Wcześniej występował w Estradzie Stołecznej i Fraszce. Zaliczył też krótki, roczny epizod w Teatrze Baj.

W swojej karierze nie ograniczał się jednak tylko do lalkarstwa. Sporadycznie pojawiał się również w innych projektach, również telewizyjnych. Kojarzyć go mogą widzowie serialu „Psie serce”, który był emitowany na antenie telewizji Polsat.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Źródło: RMF

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie. 

 

Tagi: polsat