Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Edward Kruk. Znany fotograf miał 89 lat
Marta Kulik
Marta Kulik 12.06.2021 13:07

Nie żyje Edward Kruk. Znany fotograf miał 89 lat

edward kruk
fot. unsplash.com/chiragggg

Zmarł Edward Kruk, ceniona postać radomskiej i polskiej fotografii. Artysta miał 89 lat. Smutną wiadomość przekazała Barbara Polakowska, wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Informacja o śmierci Edwarda Kruka pojawiła się także w mediach społecznościowych. Wybitnego i nagradzanego fotografa żegnają najbliżsi. Znany jest już termin pogrzebu.

Nie żyje Edward Kruk

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł dzisiaj z tego świata wspaniały człowiek, ukochany mąż, tata, dziadek, Edward Kruk…. Wszystkich przyjaciół, kolegów/koleżanek chcących pożegnać go w jego ostatniej drodze poinformujemy w tym miejscu o terminie pogrzebu. Michał Falkiewicz – czytamy na Facebooku.

Jak czytamy na echodnia.eu termin pogrzebu jest już znany. Msza święta odbędzie się wtorek, 15 czerwca o godz. 13 w kościele św. Józefa na Młodzianowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14 na cmentarzu na Limanowskiego (wejście od ulicy Dębowej).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Edward Kruk w 2018 został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”, a w 2020 roku został odznaczony Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: echodnia.eu, Facebook

Tagi: Edward Kruk
Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik