Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Barbara Walters. Dziennikarka odeszła w wieku 93 lat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 31.12.2022 09:49

Nie żyje Barbara Walters. Dziennikarka odeszła w wieku 93 lat

Szewach Weiss
fot. Pixabay/_Alicja_

TVN właśnie przekazało dramatyczne wieści. Nie żyje Barbara Walters przez wielu uznawana za prawdziwą legendę amerykańskiego dziennikarstwa. Kobieta, która jako pierwsza w historii poprowadziła wieczorne wydanie telewizyjnych wiadomości zmarła w wieku 93 lat.

Gwiazda przetarła szlaki wszystkim następującym po niej dziennikarkom. Na swoim koncie ma mnóstwo wywiadów z głowami państw i najważniejszymi ludźmi na świecie. Zmarła nagle i niespodziewanie.

Nie żyje Barbara Walters

Dziennikarka zmarła w piątek 30 grudnia 2022 roku w wieku 93 lat. Informację o nagłym odejściu gwiazdy przekazał Robert Iger, czyli szef korporacji The Walt Disney Company, do której należy stacja prezenterki – ABC News. Według rzeczniczki prasowej Barbara Walters odeszła w swoim własnym domu otoczona najbliższymi.

Na razie nieznane są przyczyny śmierci dziennikarki. W oficjalnym oświadczeniu Robert Iger nazwał gwiazdę ikoną dziennikarstwa.

Barbara była prawdziwą legendą, pionierką nie tylko dla kobiet w dziennikarstwie, ale dla samego dziennikarstwa – czytamy słowa szefa The Walt Disney Company.

Kim była Barbara Walters?

Barbara Walters urodziła się 25 września 1929 roku w Bostonie. Gwiazda była jedną z najwybitniejszych i najbardziej cenionych dziennikarek. To właśnie ona, jako pierwsza kobieta w historii dziennikarstwa, poprowadziła wieczorne wydanie telewizyjnych wiadomości, tym samym przecierając ścieżkę wszystkim przyszłym przedstawicielkom tego zawodu.

Największą popularność zyskała dzięki wywiadom, które przeprowadzała z najważniejszymi osobami na świecie. W ciągu swojej trwającej ponad pięćdziesiąt lat karierze udało jej się porozmawiać między innymi z Margaret Tchatcher, Fidelem Castro, Władimirem Putinem oraz wszystkimi amerykańskimi prezydentami od czasu objęcia rządów przez Richarda Nixona.

W ciągu ponad trzech dekad pracy w ABC, a wcześniej w NBC, wywiady Walters ze sławnymi i potężnymi osobami przyniosły jej status celebrytki, na równi z nimi. Jej zapał był legendarny, gdyż walczyła o każdą większą ‚zdobycz’ w świecie pełnym coraz liczniejszych rywalek, w tym dziennikarek, które podążały szlakiem, który przetarła – podała Associated Press.

W osiągnięciu wielkiego sukcesu nie przeszkodziła jej nawet  wada wymowy. Barbara Walters od samego początku miała bowiem trudności z wymawianiem litery R.

Zobacz zdjęcia:

Barbara Walters
Barbara Walters

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. W „Pytaniu na śniadanie” nagle doszło do spięcia. Maciej Kurzajewski musiał interweniować