Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska
Karol Osiński
Karol Osiński 28.09.2021 10:16

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska

Janusz Chabior
Iberion

Nie żyje wybitna, polska aktorka Ewa Kozłowska. O jej śmierci poinformowało Polskie Radio Białystok. Przez długi czas aktorka miała zmagać się z poważną chorobą, której specyfiki nie podano. Odeszła w szpitalu w Białymstoku w wieku 64 lat.

Ewa Kozłowska zajmowała się aktorstwem oraz reżyserią i produkcją radiową. Fani mogą kojarzyć ją m.in. z serialu Ojciec Mateusz. Tworzyła także bajki i dobranocki dla dzieci emitowane na antenach radiowych.

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska

Urodzona w 1957 roku Ewa Kozłowska ostatnie kilkanaście lat życia związana była z Białostockim oddziałem Polskiego Radia. Była absolwentką wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie – filii w Białymstoku.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Białostockim Teatrze Lalek, z którym związana była przez 11 lat, od 1980 do 1991 roku. Jej konikiem zawodowym było tworzenie bajek i dobranocek radiowych dla dzieci.

Poza wyżej wymienionymi profesjami zajmowała się też aktorstwem. W swojej karierze miała na koncie kilka występów przed kamerami. Mogliśmy ją oglądać m.in. w serialu Ojciec Mateusz, gdzie wcieliła się w postać gospodyni w odcinku pt. Ikona. Poza tym ma na swoim koncie występ w filmie pt. Księstwo z 2011 roku.

Rodzinie zmarłej przekazujemy najszczersze kondolencje. Niestety nie jest to pierwsza przykra wiadomość, jaką przekazujemy w ostatnim czasie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera

Źródło: rmf.fm

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz