Nie żyje aktor, którego widzieliśmy w największych hitach TVP. Media przemilczały tragedię
Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w największych i najbardziej znanych hitach Telewizji Polskiej. Niektórzy starsi widzowie mogą go kojarzyć z kultowych rodzimych filmów. Media nie podały żadnej wiadomości o tym smutnym wydarzeniu. Dla rodziny oraz bliskich to z pewnością ogromna strata.
Dyrekcja oraz Zespół Teatru Współczesnego w takich słowach żegnali kolegę i przyjaciela:
Zagrał w wielu produkcjach, niektóre z nich były emitowane na antenie TVP. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w Janosiku , Krzyżakach , Pannach z Wilka czy Zmiennikach .
Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w TVP
- Nie żyje ukochana polska aktorka i piosenkarka. Miała 62 lata
- Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty
- TVP bije na alarm. Wykryto niebezpieczeństwo, skutki mogą być opłakane
Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w produkcjach TVP. Media nie podały do wiadomości publicznej informacji o jego śmierci. Pragniemy złożyć kondolencje rodzinie i bliskim
Nie żyje Andrzej Grabowski, aktor, architekt wnętrz, rysownik, znawca i wielki miłośnik koni. Miał 90 lat. Artysta był związany m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie.
— Przez wiele sezonów aktor naszego teatru, niezwykle kolorowa postać zespołu Teatru Współczesnego. Osobowość o rozlicznych zainteresowaniach i talentach, rysownik, kaligraf, projektant wnętrz i rezydencji, koniarz. Z żalem i smutkiem żegnamy Kolegę i Przyjaciela — napisali w nekrologu na stronie nekrologi.wyborcza.pl.
Kim był Andrzej Grzybowski?
Andrzej Grzybowski był aktorem, architektem wnętrz, rysownikiem, znawcą i wielki miłośnikiem koni. Urodził się 1 września 1930 roku. Od najmłodszych lat był zafascynowany jeździectwem. Dlatego to właśnie konie i wierzchowce zaprzęgowe uczynił głównym tematem swoich prac rysunkowych.
Oprócz zainteresowań końmi i plastyką pasjonował się aktorstwem. Udało mu się wystąpić w wielu kultowych produkcjach, które były emitowane na TVP.
Jego debiutem filmowym w wieku 25 lat okazał się film Podhale w ogniu z 1955 roku. Pięć lat później można go było zobaczyć również w Krzyżakach na podstawie powieści historycznej Henryka Sienkiewicza.
Oprócz wymienionych wyżej produkcji takich jak Janosik czy Panny z Wilka , mogliśmy go zobaczyć w takich filmach jak: Śmierć prezydenta (1977), Sprawa Gorgonowej (1977), Romans Teresy Hennert (1978) czy Zamach stanu (1980). Po raz ostatni na telewizyjnym ekranie zagościł w 1992 roku w polskim dramacie wojennym Pierścionek z orłem w koronie .
Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał w latach 50. w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Później można go było zobaczyć również na deskach teatrów: Ziemi Opolskiej w Opolu, Estrady Stołecznej, Ziemi Mazowieckiej, Polskiego w Bielsku-Białej oraz warszawskich: Syrena, Ludowego, Komedia, Nowego w Warszawie.
Wielkim miłośnikiem i znawcą koni do końca opiekował się Michał Loba. Jeszcze raz pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.
ZOBACZ ZDJĘCIE: