Lifestyle.Lelum.pl Plotki i gwiazdy Nie żyje polska dziennikarka. Wielka tragedia, informacja właśnie obiegła Polskę
fot. lelum.pl

Nie żyje polska dziennikarka. Wielka tragedia, informacja właśnie obiegła Polskę

20 grudnia 2020

Nie żyje dziennikarka Irena Dryll-Gutkowska. W sobotę 19 grudnia w sieci ukazał się nekrolog, w którym przyjaciele pożegnali zmarłą koleżankę. Żegnamy niezapomnianą dziennikarkę, dobrego człowieka — możemy przeczytać.

Irena Dryll-Gutkowska miała 83 lata. Wcześniej o jej śmierci poinformowała ukochana córka, która podkreśliła, że praca była jej ogromną pasją.

Nie żyje Irena Dryll-Gutkowska

Dziennikarka pasjonowała się swoją pracą i jak podkreśliła rodzina, pracowała do ostatnich chwil życia. Opisywanie rzeczywistości było jej wielką miłością. Pisała m.in. o radach pracowniczych, bezrobociu i dialogu społecznym.

Ze wzruszającego nekrologu, który opublikowała córka, dowiadujemy się, że była kochaną mamą i teściową, babcią zakochaną we wnuczkach (rodzonej i ciotecznej), kochającą siostrą i ciotką, wierną przyjaciółką, a od maja szczęśliwą prababcią Idy.

Ponadto Irena Dryll-Gutowska uwielbiała psy i koty, które „nadmiernie rozpuszczała i karmiła”. Dodano, że tak samo obchodziła się z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami, a z jej domu nikt nigdy nie wychodził głodny. Od 14 lat bardzo tęskniła za swoimi zmarłymi — ukochanym mężem i siostrą.

Nie żyje dziennikarka. Kim była Irena Dryll-Gutkowska?

Irena Dryll-Gutkowska była polską dziennikarką. Rodzina przekazała, że kobieta zmarła w „biegu”, pisząc artykuły do Dialogu i Życia Gospodarczego .

Ostatnio była w dobrej formie. Mówiła, że jest szczęśliwa . Pocieszamy się, że odeszła czując naszą miłość i przyjaźń — napisali jej bliscy.

Dziennikarka została pochowana w grobie rodzinnym na starym cmentarzu we Włochach przy ul. Na Krańcu 1 (wjazd od Ryżowej).

Gdzie pracowała zmarła?

Zmarła pracowała m.in. w redakcjach Życia Gospodarczego oraz Dialogu . Pierwsze z wymienionych czasopism było poświęcone tematyce ekonomicznej i ukazywało się w latach 1945-1998. Redaktorem naczelnym był Jan Główczyk.

Z kolei Dialog był miesięcznikiem literacko-artystycznym poświęconym głównie tematyce współczesnej dramaturgii (zarówno tej teatralnej, jak i radiowej oraz telewizyjnej). Pismo zostało założone w czasach odwilży po śmierci Stalina w 1956 roku.

Jest wydawane w Warszawie, od 1 kwietnia 2010 roku wydawcą stał się Instytut Książki. W każdym numerze znajdziemy scenariusz lub dramat, który zostaje opublikowany bardzo często jeszcze przed premierą. W Dialogu możemy przeczytać również felietony i eseje dotyczące sztuki dramatycznej oraz przekłady obcych dramatów.

Do Dialogu pisali m.in. Jan Błoński czy Andrzej Tadeusz Kijowski. W czasopiśmie drukowano utwory dramatyczne twórców takich jak: Zbigniew Herbert, Jarosław Marek Rymkiewicz, Janusz Głowacki, Sławomir Mrożek czy Tadeusz Różewicz.

Założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym Dialogu był Adam Tarn, a jego zastępcą — Konstanty Puzyna, który następnie kierował miesięcznikiem od 1971 roku aż do swojej śmierci w 1989. Obecnie pismu przewodzi Jacek Sieradzki.

Rodzinie oraz bliskim zmarłej pragniemy złożyć wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna przykra informacja, o której ostatnio informowaliśmy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Wyborcza

Obserwuj nas w
autor
Patrycja Ceglinska-Wlodarczyk

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl
plotki i gwiazdy programy quizy