Nie żyje 12-latka. Rzuciła się pod pociąg
12-letnia dziewczynka z Torunia rzuciła się pod pociąg. Nastolatka zostawiła list pożegnalny. Samobójstwo mogło być spowodowane nieszczęśliwą miłością i prześladowaniami w szkole.
12-latka z Torunia rzuciła się pod koła pociągu. Niestety dziewczynki nie udało się uratować. Samobójcza śmierć wstrząsnęła wszystkimi, którzy ją znali.
List pożegnalny, jaki zostawiła w plecaku, adresowany był do dziewczyny, z którą pokłóciła się tego samego dnia.
Samobójstwo 12-latki z Torunia – okoliczności zdarzenia
Dziewczynka pokłóciła się w niedzielę ze swoją koleżanką, w której podobno była zakochana. Poza tym nastolatka miała być nagrywana i wyśmiewana przez rówieśników z powodu swojej orientacji seksualnej.
Z tragiczną śmiercią dziewczynki nie mogą pogodzić się nawet toruńscy policjanci. Jeden z nich powiedział Super Expressowi:
– To bardzo delikatna sprawa. Ja nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Wolałbym, aby to dziecko zginęło w wypadku, niż samo odebrało sobie życie.
Zmarła nastolatka uczyła się w szkole podstawowej, mieszkała z rodziną w domu pod Toruniem. W niedzielę 10 października około godziny 13 jej koleżanka zaalarmowała znajomych i rodzinę, informując, że się pokłóciły.
Niestety okazało się, że na ratunek jest za późno. 12-latka rzuciła się pod pociąg pospieszny. Teraz w okolicy coraz głośniej mówi się o tym, że inne dzieci z okolicy jej dokuczały i wyśmiewały ją.
Matka jednej z koleżanek zmarłej nastolatki powiedziała:
– Podobno ona zauroczyła się tą swoją koleżanką. Miała się w niej zakochać. Ja sama jestem matką i jakby mój syn zakochał się w chłopaku, to przecież ja bym to zaakceptowała. Ona miała tego dnia się z nią pokłócić.
Dlaczego dzieci popełniają samobójstwa?
Wicedyrektor podstawówki, w której uczyła się 12-latka ogłosił, że dzieci znalazły się pod opieką szkolnego psychologa. Jeden z ekspertów zaznaczył w rozmowie z Super Expressem:
– W tym wieku relacje z rówieśnikami są ważniejsze od relacji z rodzicami. Dla wszystkich to jest ogromny dramat.
Wywiad z psycholożką na temat profilaktyki samobójstw nastolatków i dzieci, z praktycznymi poradami dla rodziców, jak rozmawiać z podopiecznymi o problemach, znajdziecie TUTAJ .
W tych instytucjach można znaleźć pomoc:
- Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 12 00 02 (czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu)
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Telefoniczne Centrum Wsparcia: 800 70 2222
- Mailowe wsparcie psychologiczne Kampanii Przeciw Homofobii: bezpieczniej@kph.org.pl
- Mailowe wsparcie psychologiczne Lambdy Warszawa: poradnictwo@lambdawarszawa.org
- Lista psychologów i psycholożek rekomendowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna/
- Mailowe wsparcie dla chrześcijan LGBTQ „Wiara i tęcza” wsparcie@wiaraitecza.pl
- Telefon Zaufania Grupy Ponton – edukatorów seksualnych, działa w każdy piątek od 16:00 do 20:00 pod numerem 22 635 93 92.
Źródło: se.pl
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
1.
Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2.
Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3.
Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę