Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 7 nieoczywistych rzeczy, przez które nie możesz schudnąć!
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.08.2018 15:44

7 nieoczywistych rzeczy, przez które nie możesz schudnąć!

Nie mogę schudnąć
Fot. Unsplah

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie mogę schudnąć, mogą niektórych mocno zdziwić. Zobaczcie, czego powinniście unikać, jeśli chcecie zgubić zbędne kilogramy.

Unikanie tłustych potaw nie wystarczy, aby cieszyć się zgrabną sylwetką. Przekonajcie się, jakie błędy żywieniowe możecie popełnać podczas odchudzania.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

  1. Unikasz tłuszczów. – Nie wszystkie tłuszcze są niezdrowe, niektóre są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i utrzymania prawidłowego metabolizmu. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na tłuszcze rybne i roślinne.
  2. Pijesz za dużo alkoholu. – Coraz więcej osób głodzi się, żeby wieczorem pozwolić sobie na lampkę słodkiego wina. To głupota. Alkohol jest kaloryczny i nie pomoże w spaleniu zbędnych kilogramów. Wręcz przeciwnie. Szczególnie uważajmy na likiery i wódkę. Ta ostatnia ma więcej kalorii niż wytrawne wino. Jej kieliszek to ok. 220 kcal! Nie wszyscy są tego świadomi. My już tak.
  3. Pijesz za dużo kawy. – Kawa odwadnia. Poza tym, często dodawane są do niej rozmaite słodkie syropy np. malinowy czy karmelowy. Zawierają one więcej kalorii niż nie jeden baton zbożowy. Warto o tym pamiętać.
  4. Nie jesz śniadań. – Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Bez niego nasz układ pokarmowy będzie oszczędzał kalorie, więc zamiast chudnąć, przestawimy się na tryb magazynowania energii. Bez sensu.
  5. Zjadasz pseudo fit produkty. – Nie negujemy potrzeby istnienia na rynku tego typu produktów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie batoniki oznaczone znakiem fit, w rzeczywistości są niskokaloryczne. Niska zawartość tłuszczu nie musi przecież oznaczać niskiej zawartości cukru. Trzeba być uważnym. Płatki owsiane i syrop cukrowy to też nie zawsze nasi sprzymierzeńcy. Czasem lepiej sięgnąć po owoce.
  6. Zjadasz za dużo soli. – co za dużo, to niezdrowo.
  7. Pijesz za dużo świeżo wyciskanych soków. – Ich nadmiar nie jest korzystny, zawierają bowiem fruktozę.

Dajcie znać, jakie są wasze sposoby na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Czy zdarzyło wam sie popełnić żywieniowe błędy? Nam tak i to nie raz. Uczymy się jednak na swoich błędach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kawa
Alkohol

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znamy płeć dziecka Olgi Frycz!
  2. Powstało niebieskie wino. Przywodzi na myśl Lazurowe Wybrzeże
  3. Fala upałów zalewa Polskę. Internauci nie wytrzymują [MEMY]

źródło: cosmopolitan.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego